Головна / Поради / Що корисніше: вершкове масло, маргарин або спред

Що корисніше: вершкове масло, маргарин або спред

Розбираємося, чим відрізняються ці продукти, і як вони впливають на організм.

Масло

Це натуральний продукт. Щоб отримати масло, вершки збивають в олійних машинах: через велику швидкість обертання вони виділяють концентрований молочний жир.

Вершкове масло повинно містити не менше 72,5% жирів. Більшість з них – насичені, тому багато хто вважає цей продукт шкідливим: передбачається, що такі жири підвищують рівень «поганого» холестерину. А він закупорює судини і може викликати інфаркт або атеросклероз.

Що корисніше: вершкове масло, маргарин або спред 1

Це не правда: зовсім недавно міжнародна група кардіологів проаналізувала дані 1,3 мільйонів людей і не знайшла ніякого зв’язку між холестерином і серцево-судинними захворюваннями.Жири можуть закупорити посудину не тому, що ви поїли масла, а тому що у вас погана спадковість або нездоровий спосіб життя. А холестерин з вершків, навпаки, зміцнює імунітет і захищає від інфекцій.

Вершкове масло можна використовувати для смаження, хоч це й не дуже зручно: при температурі вище 150 °C воно починає горіти.

Маргарин

Слово “маргарин” вже практично стало синонімом слову “отрута”, і це неспроста.

Цей продукт міг містити до 20% промислових трансжирних кислот – ці речовини викликають рак.

Що корисніше: вершкове масло, маргарин або спред 2

В маргарині мало корисних речовин, але зате в ньому майже немає молочного жиру: продукт відмінно впишеться у ваше меню, якщо у вас є схильність до атеросклерозу.

Тільки не нагрівайте його вище 180 °C: при цій температурі маргарин починає виділяти небезпечні для здоров’я альдегіди.Спред

Справжнє вершкове масло коштує не так вже й дешево, тому маркетологи створили спред. В ньому молочного жиру – від 15 до 85%, а всі інші – рослинні.

Є кілька видів спреду:

  • вершково-рослинний (більше 50% молочного жиру);
  • рослинно-вершковий (15-49% молочного жиру);
  • рослинно-жировий (тільки рослинні жири).
 

У перших двох видах насичених жирів менше, ніж в маслі, але більше, ніж в маргарині.

Що корисніше: вершкове масло, маргарин або спред 3

Спред по текстурі більше схожий на пасту, ніж на твердий продукт – тому його зручно намазувати на бутерброди. За смаком він як масло, але при цьому коштує дешевше і містить менше насичених жирів.

Нагрівати його не варто: 11% поліненасичених жирних кислот в складі спреду через високу температуру виділяють канцерогени.Додано: 08/3/19 10:19
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.