Головна / Поради / Антидепресанти: чому вони не спрацювали?

Антидепресанти: чому вони не спрацювали?

Депресія – один з найпоширеніших психічних розладів: тільки офіційна статистика ВООЗ повідомляє, що нею хворі більше 5% населення. Експерти ж вважають, що таких набагато більше, просто в нашій країні не прийнято ставитися до депресії серйозно, і багато хто не звертаються за допомогою.

Панацеї від цього захворювання поки не знайдено, проте багатьом допомагає психотерапія в поєднанні з антидепресантами. Тільки ось проблема: останні працюють не завжди і не з усіма. Розповідаємо, чому вони могли перестати на вас діяти або не діяли взагалі.

Антидепресанти: чому вони не спрацювали? 1

Вам занадто рано знизили дозування

50% пацієнтів, які пережили депресію, через деякий час відчувають наближення рецидиву. Найчастіше – протягом перших 6 місяців. У тих же, хто двічі хворів депресією, практично завжди настає нова хвиля, якщо не вжити заходів для запобігання. Ризик підвищується, коли попередній епізод був важким, або коли є тривожний розлад, розлад особистості.

Якщо лікар змінив схему прийому ліків, кілька місяців у вас все було добре, а потім хвороба почала повертатися – можливо, вся справа саме в зниженні дозування. Потрібно якомога швидше обговорити з ним ваш стан.

Це побічний ефект

Є дослідження, що показують, що для людей 18-24 років, в перші тижні терапії ризик суїцидальної поведінки може підвищуватися приблизно в 1,5–2 рази.Однак існує зовсім небагато наукових робіт хорошої якості. Тому вчені поки не можуть точно сказати, чому так відбувається.

Ви порушили правила прийому

У антидепресантів дуже “тонка” настройка. Їх складно поєднувати з іншими ліками, а ще їх взагалі не можна приймати з алкоголем. Навіть більше того, ці ліки іноді «не переносять» окремі продукти.

Антидепресанти: чому вони не спрацювали? 2

Наприклад, якщо ви приймаєте інгібітори моноаміноксидази, вам не можна їсти їжу, яка містить тирамін або тирозин: сири, копченості, молочні продукти, ковбаси, сардельки і т. д. Інакше може різко підвищитися артеріальний тиск.

Ви займалися самолікуванням

Будь-яка подібна спроба обов’язково призведе до невдачі: ви або взагалі не отримаєте ефекту, або у вас розвинуться ускладнення.

Більш того, після хаотичного прийому препаратів порушуються дуже тонкі біохімічні механізми, які покликані підтримувати певний рівень тривоги, задоволення, уподобань і т. д. І навіть добре підібрані ліки можуть не спрацювати або спрацювати не так ефективно. Людська психіка – дуже складна конструкція.

Вам не підходять ці препарати

Будьте готові до того, що буде потрібен час, щоб підібрати ефективну для вас комбінацію препаратів. Нерідко доводиться змінити кілька антидепресантів, поки вийде знайти правильний. Крім того, потрібно іноді приймати їх від чотирьох до шести тижнів, щоб вони почали помітно діяти.Якщо ви приймаєте антидепресант більше шести тижнів, але все ще не відчуваєте змін, обговоріть ситуацію з лікарем. Швидше за все, він замінить препарат.

Те, що ви п’єте – це не антидепресанти

Рослинні препарати, які продаються без рецепта, Гомеопатія – все це вірний спосіб втратити дорогоцінний час. Не намагайтеся лікувати депресію без психотерапевта: адже ви б не стали пити від перелому або печінкової недостатності ромашку? А наш мозок нічим не гірший інших органів – йому теж іноді потрібна допомога кваліфікованого лікаря.Додано: 06/8/19 9:17
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.