Головна / Терапія / Скільки днів тримається температура при ГРВІ

Скільки днів тримається температура при ГРВІ

У вас почервоніле, гаряче обличчя, але потрібно кілька шарів ковдри, щоб уникнути холоду? Це схоже на симптоми лихоманки, але ви не дізнаєтеся, поки не вимірюєте температуру. Підвищена температура часто може бути викликана вірусом застуди або грипу. А також коронавірусною інфекцією. Причому, лихоманка може по тяжкості бути від невисокої до сильної, досягаючи 39-40ºС. Завжди важливо з’ясувати, що викликає високу температуру, і скільки вона може тривати, щоб вилікувати хворобу, знизити лихоманку і відчувати себе краще.

Скільки днів тримається температура при ГРВІ 1

Що таке лихоманка?

Ви коли-небудь помічали, як при лихоманці вам стає жарко і тіло потіє? Ці симптоми, пов’язані з лихоманкою, виникають, тому що виникає тимчасове підвищення температури тіла. Лихоманка – це підвищення температури тіла вище ідеальної в 36,5-37ºC. Експерти визначають лихоманку як температуру на рівні 38ºC або вище. Гарячкові реакції надзвичайно поширені і, як правило, виникають як частина реакції організму на інфекцію, оскільки він захищає себе і бореться з вірусами, такими як застуда, коронавірус або грип.

Конкретний характер і тяжкість лихоманки залежить від ряду факторів. Підвищення температури допомагає боротися з проблемними станами в організмі, наприклад, вбивати  віруси застуди та грипу, коронавірусної інфекції. Також необхідно стежити за температурою, так як в деяких випадках гарячкові реакції можуть нашкодити організму.

Що викликає високу температуру при коронавірусі, грипі або грві

Однією з найбільш частих причин лихоманки є інфекція, наприклад, зараження вірусом застуди або грипу. Вірусні інфекції, що супроводжуються лихоманкою, часто дуже заразні і передаються від людини до людини через брудні руки або через дихальні шляхи з краплями слизу і слини в повітрі. Люди, як правило, заражаються вірусами застуди та грипу, коли віруси потрапляють в організм через рот, ніс або слизові очей.

Як довго тримається температура

Тривалість лихоманки істотно різниться і зазвичай залежить як від причини лихоманки, так і від того, чи використовуються будь-які методи лікування для зниження температури тіла.Однак навіть після лікування лихоманка часто повертається після того, як дія ліків припиниться. Це пов’язано з тим, що організм активно бореться з патогенним об’єктом (вірусом) і виділяє речовини, що стимулюють підйом температури.

У разі найбільш поширених станів, що викликають лихоманку, таких як застуда і грип, лихоманка зазвичай тримається 3-4 дні.

При коронавірусній інфекції висока температура може триматися до 5-6 діб, у частини пацієнтів до 1-2 тижнів. У деяких пацієнтів відзначається ще й постковідний субфебрилітет, невисока температура, яка може тривати до 2-3 тижнів.

На що схожі симптоми лихоманки

Важливо точно дізнатися, чи є у вас температура. Не покладайтеся на суб’єктивні методи по типу прикладання руки до чола — це не дасть вам точного визначення внутрішньої температури тіла. Виміряйте температуру за допомогою простого у використанні термометра (ртутний найбільш точний, хоча можливе використання і електронного). Однак є також певні ознаки, які можуть допомогти оцінити ймовірність того, що у вас лихоманка.

Якщо піднімається температура, можуть виникати такі симптоми:

 • Відчуття тепла і гарячої шкіри на дотик. Оскільки лихоманка викликає підвищення температури тіла, шкіра може стати гарячою і пітною. Підвищення температури шкіри часто зустрічається при лихоманці.
 • Озноб. Інший спосіб дізнатися, чи є температура – це якщо людина відчуває озноб і тремтить. Це частина імунної відповіді тіла, скорочення м’язів, яке генерує більше тепла для боротьби з вірусом.
 • Хворобливий вигляд. Почервоніння обличчя і нездоровий блиск очей часто виникають при лихоманці і можуть використовуватися як ознаки того, що пора виміряти температуру.
 • Виникає ломота і біль в тілі. Інші симптоми, які зазвичай виникають при лихоманці, включають болючість м’язів і суглобів, головні болі і загальне нездужання, відчуття слабкості.
 

Що робити з температурою, викликаною застудою, коронавірусом або грипом?

Лікування лихоманки залежить від декількох факторів, в тому числі від її серйозності. Часто, як і у випадку з субфебрильною температурою, лікування підвищує комфорт пацієнта і зменшує симптоми, пов’язані з лихоманкою через застуду або грип. Було доведено, що такі ліки, як парацетамол і ібупрофен, знижують температуру.Багато безрецептурних ліків від застуди та грипу лікують множинні симптоми. Обов’язково потрібно визначити, які ще симптоми виникають разом з лихоманкою, якщо такі є, щоб отримати необхідне полегшення.

Важливо пити більше рідини, приймати жарознижуючі препарати або комбіновані засоби, що борються з симптомами, щоб полегшити найважчі симптоми застуди та грипу, такі як лихоманка. Вони також знімають закладеність носа і пазух, тиск в носових пазухах і симптоми кашлю.

Важливо дотримуватися постільного режиму на весь час лихоманки, пити теплі напої, їсти легку напіврідку їжу.

У деяких випадках лікування лихоманки в домашніх умовах недостатньо, і необхідно порадитися з лікарем.

Слід проконсультуватися з фахівцем в наступних випадках:

 • Якщо температура досягає 39ºС або вище.
 • Якщо виникає жар або симптоми кашлю, які не поліпшуються або стають ще гіршими.
 • Якщо лихоманка супроводжується сильним м’язовим болем, сплутаністю свідомості або будь-якими іншими незвичайними симптомами.
 

Скільки днів тримається температура при ГРВІ 2

Профілактика

Оскільки застуда і грип є основними причинами розвитку лихоманки, вживання заходів щодо запобігання зараження цими вірусами — основний спосіб уникнути лихоманки. Оскільки застуда та грип дуже заразні і можуть суттєво вплинути на вразливі групи населення, вжиття заходів щодо запобігання поширенню цих вірусів також може допомогти уникнути зараження членів сім’ї та інших проблем, пов’язаних із застудою та грипом.

Ось кілька основних способів запобігання передачі вірусів:

 • Підтримуйте здорові звички. Коли ви здорові і ваша імунна система функціонує оптимально, у вас менше шансів захворіти застудою і грипом, які можуть привести до лихоманки. Наприклад, якщо ви висипаєтеся, це знижує ваші шанси захворіти.
 • Зробіть щеплення від грипу. Щорічне щеплення від грипу – один із способів знизити ймовірність того, що ви заразитеся грипом або що ви дієте як переносник вірусу серед інших.
 • Миття рук. Миття рук водою з милом протягом 15-20 секунд вважається достатнім для видалення вірусів, які можуть заразити вас або інших людей. Якщо мило і вода недоступні, дезінфікуючі засоби для рук також можуть допомогти зменшити кількість інфекційних агентів на ваших руках, тому використання дезінфікуючих засобів для рук, коли неможливо мити руки з милом і водою, може допомогти запобігти зараженню вірусами, що викликають лихоманку.
 • Соціальне дистанціювання. Ми схильні заражатися вірусами від інших, тому, триматися подалі від людей, які хворі, перебувати в ізоляції, коли ми хворі, — це хороші способи знизити ймовірність зараження або поширення хвороб, що ведуть до лихоманки. Навіть у тих випадках, коли ви фізично перебуваєте поруч з іншими хворими, утримання від дотику до них може допомогти знизити ваші шанси заразитися вірусом. Наприклад, скорочення кількості рукостискань і поцілунків – один з ефективних способів зменшити поширення вірусів, оскільки віруси часто передаються при дотику з рук в руки або близькому контакті.
 • Носіння маски. Носіння маски створює фізичний бар’єр, який може запобігти поширенню вірусів, що викликають лихоманку. Якщо ви захворіли, маска може допомогти запобігти передачі вірусу іншим людям. Точно так само, якщо навколишні хворі, маска може запобігти потраплянню інфікованих респіраторних крапель з повітря в ваше тіло через рот або ніс.Додано: 12/14/20 11:13
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.