Головна / Поради / Чим корисні баклажани

Чим корисні баклажани

Якщо кабачки в якості гарніру вже набридли, пропонуємо зробити ставку на баклажани. Тому що в них, якщо чесно, користі для здоров’я не менше.

Незважаючи на те, що баклажани виразно люблять не всі, ці фіолетові овочі можуть похвалитися вражаючим живильним профілем. Так, в 100 грамах баклажана міститься всього 25 калорій і маса антиоксидантних антоціанів — пігментів, які надають овочу насичений відтінок, але також, за даними досліджень, допомагають впоратися із запальними процесами в організмі і сприяють спалюванню жирів.

Чим корисні баклажани 1

На додаток до цього, антоціани в баклажанах допомагають зменшити жорсткість артерій і стабілізувати кров’яний тиск. Це, в свою чергу, знижує ризик серцевого нападу та інсульту за рахунок запобігання окислення «поганого» холестерину.

Крім того, баклажани містять назунін – потужний антиоксидант, який захищає клітини від пошкоджень вільними радикалами. А ще — хлорогенову кислоту, яка сприяє зміцненню імунітету за рахунок своєї противірусної активності.Нарешті, порція баклажанів забезпечить вас 10% від денної норми марганцю, необхідного для вироблення природного колагену, а також здоровою дозою вітамінів групи B, калію і вітамінів С і К.

І, звичайно, як і всі овочі, баклажан містить клітковину, вкрай важливу для нормальної роботи кишечника і регуляції рівня цукру в крові.

А як щодо алкалоїдів?

Баклажани — як помідори, перець і картопля — належать до сімейства пасльонових. І ви, можливо, чули про те, що всі пасльонові містять алкалоїди — азотовмісні органічні сполуки, потенційно провокують запалення.

Чи правда це? Ну, деякі лікарі дійсно думають, що пацієнтам з запальними захворюваннями варто обмежити споживання пасльонових, щоб не погіршити симптоматику. Однак корисно пам’ятати, що переконливих наукових доказів такого зв’язку у нас на даний момент немає.

У разі ж, якщо вас це питання все одно хвилює, візьміть на замітку, що запікання, тушкування або приготування на пару пасльонових знижує вміст в них алкалоїдів на 40-50%.

Додано: 08/27/19 9:23
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.