Головна / Поради / Чи правда ромашковий чай допомагає заснути

Чи правда ромашковий чай допомагає заснути

Не можеш заснути? Випий чашку чаю з ромашкою, впевнені, якщо вам ніхто не говорив цього особисто, ви натикалися на цю “пораду від безсоння” в мережі.

Чи правда ромашковий чай допомагає заснути 1

Ромашковий чай прийнято вважати розслаблюючим засобом на всі часи, який, до того ж, широко доступний. Але чи правда звичайний чай з додаванням ромашки здатний нормалізувати сон і знімати стрес? Подивимося, що про все це думає наука.

Ну, якщо чесно, досліджень з питання не так багато, як хотілося б. Незважаючи на те, що ромашка використовувалася для поліпшення якості сну протягом сотень і навіть тисяч років, якщо говорити про безсоння, то тут її переваги, здається, мінімальні.

У дослідженні 2011 року, в якому взяли участь добровольці з хронічним безсонням, не було виявлено статистично значущої різниці у дії на організм капсул з ромашкою або плацебо. І хоча дослідження було невеликим, воно було рандомізованим, подвійним сліпим і плацебо-контрольованим, так що немає приводу ставити його результати під сумнів.

Втім, провідний автор дослідження Сюзанна Зік (Suzanna Zick) додає, що у добровольців, які приймали ромашку в капсулах, спостерігалося невелике поліпшення в сенсі кількості пробуджень за ніч, але ефект виявився настільки незначним, що його вирішено було не враховувати. Тому що в підсумку ті, хто отримував ромашку, не спали краще, ніж ті, хто приймав плацебо, пояснили співробітники Мічіганського університету (University of Michigan), де проводився експеримент.Хороші новини? Є й інші дані.

Дослідження молодих матерів, проведене в 2016 році, показало, що ті з них, хто пив ромашковий чай щодня протягом двох тижнів, в результаті спали краще і демонстрували менше симптомів депресії, ніж ті, хто пив щось інше.

А в дослідженні 2017 року на літніх пацієнтах було встановлено, що ті, хто брав значну дозу екстракту ромашки (в рази більше, ніж та, яка була призначена в дослідженні 2011 року), спали краще, ніж їх «колеги», які нічого такого не приймали.

Безумовно, тут зберігається ймовірність самонавіювання («я п’ю чай з ромашкою, значить я повинен краще спати»), але хіба це погано? Відвар ромашки точно не зашкодить вам, а якщо віра в те, що він працює, допоможе швидше заснути і не прокидатися протягом ночі, то це прекрасно. І так думаємо не тільки ми, а й лікарі.Додано: 08/21/19 10:19
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.