Головна / Поради / Як насправді лікується алкоголізм

Як насправді лікується алкоголізм

Наркологічні медичні організації реєструють сотні тисяч пацієнтів з діагнозом «алкоголізм». Алкоголізм в нашій країні – масштабна соціальна проблема, проте багато хто навіть не знає, якими способами насправді можна досягти тривалої ремісії, а які – просто міф. Виправляємо цю ситуацію.

Як насправді лікується алкоголізм 1

Для початку варто перевірити, наскільки сильна залежність

Якщо ви сумніваєтеся, чи є у вас проблеми з алкоголем, пообіцяйте собі не пити місяць: ні на свята, ні після важкого робочого дня, в разі сварки з близькими. Ні келиха шампанського, ні кухлі пива – зовсім нічого.

Якщо експеримент провалився, значить, ваші відносини з випивкою дійсно вийшли з-під контролю. Переходьте до наступних пунктів.

Алкоголізм не лікується силою волі

Це не тільки психологічна, але і фізична залежність. Лікарі не дарма кажуть, що алкоголізм – це справжнісінька хвороба, яка вимагає допомоги професіонала. Ви ж не будете лікувати перелом ноги силою волі?Не намагайтеся звертатися до нетрадиційної медицини

Кодування, 25 кадр, метод Довженка – у всіх цих способів немає ніякого наукового обгрунтування. В державних наркологічних клініках вони заборонені.

Не варто також вірити людям, які:

  • Обіцяють вирішити проблему за один сеанс;
  • Стверджують, що вселять огиду до алкоголю на все життя;
  • Пропонують Бади або «секретні» трави, які потрібно додати алкоголіку в їжу.
 

Можна звернутися в группу анонімних алкоголіків

Як насправді лікується алкоголізм 2

Цей спосіб рекомендує Всесвітня Організація охорони здоров’я. На сеансах групової терапії можна знайти підтримку, розуміння і мотивацію.

Запишіться до лікаря

Для початку нарколог зніме абстинентний синдром — простіше кажучи, ломку. Потрібно вивести з організму продукти розпаду алкоголю. Далі буде потрібно симптоматичне лікування: стабілізація ритму серця, артеріального тиску, дихання, сну.

Будьте готові до довгого відновлення

Після того як стан хворого покращиться, потрібно буде усунути наслідки хвороби. При алкоголізмі страждають органи шлунково – кишкового тракту, печінка, серцево-судинна і ендокринна система, імунітет. Як довго буде відновлюватися організм, передбачити не можна: це залежить від «стажу», віку і ще багатьох індивідуальних особливостей.Психотерапія – це важливо

Психотерапевт допоможе на всіх етапах: перетворить смутне бажання позбутися залежності в усвідомлений вибір. Полегшить адаптацію до звичайного життя. Навчить боротися зі стресом, правильно сприймати проблеми, а не «лікувати» їх алкоголем. Доктор потрібен не тільки колишньому алкоголіку, але і його сім’ї: так можна звести ймовірність зриву до мінімуму.

Будьте готові: це не один і не два сеанси, а довгий шлях довжиною в кілька місяців або навіть років.Додано: 08/20/19 10:28
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.