Головна / Поради / Жирові відкладення можуть впливати на обсяг мозку

Жирові відкладення можуть впливати на обсяг мозку

Жирові відкладення негативно впливають на здоров’я, в тому числі підвищують ризик захворювань серця, діабету II типу і порушень дихання. Але це не все. В одному з останніх досліджень виявляється зв’язок між жировими відкладеннями, особливо в районі живота, і мозком.

Вищий ІМТ – менше сірої речовини

В ході дослідження, результати якого опубліковані в журналі Neurology, вчені проаналізували зображення мозку майже 10 000 чоловік, що беруть участь в дослідженні біологічного банку у Великобританії. Вчені порівняли вимірювання індексу маси тіла (ІМТ), а також записи відносини талії до стегон, виконані в період з 2006 по 2010 роки.

В результаті виявилося, що в учасників з більш високим ІМТ (визначеним як ≥ 30) і більш високим ставленням талії до стегон обсяг сірої речовини в мозку був нижчим, ніж у більш худих учасників.

Цей ефект залишався явним навіть після того, як дослідники враховували інші фактори, які можуть вплинути на об’єм мозку, включаючи вік, освіта, куріння, фізичну активність і історію психічних захворювань.

Жирові відкладення можуть впливати на обсяг мозку 1Ожиріння впливає на здоров’я мозку

«Суть полягає в тому, що надмірна вага та ожиріння впливають на здоров’я, тому не дивно, що ожиріння також впливає і на здоров’я мозку», – говорить Марк Хеймер, професор спортивної медицини в Університеті Лафборо в Англії і провідний автор дослідження.Хеймер зазначає, що важливіше дивитися не на ІМТ, а на співвідношення розмірів. ІМТ є загальним показником жирових відкладень, але оскільки він враховує вагу в порівнянні з ростом, високі люди і люди з більшою м’язовою масою можуть мати більш високі показники, навіть якщо вони стрункі. Жир, накопичений навколо живота (і відповідно високе відношення талії до стегон), має більш “токсичний” ефект.

Цей жир має тенденцію оточувати органи черевної порожнини, такі як печінка, шлунок і кишечник, викликаючи запалення, яке може провокувати все – від серцевих захворювань до таких станів, як артрит.

Результати дослідження Хеймера підтвердили цю тенденцію. Він виявив, що у людей з високими показниками ІМТ і більш низьким співвідношенням талії до стегон обсяг сірої речовини виявився таким же, як у людей, не страждаючих ожирінням. У людей з високим ІМТ і високим ставленням талії до стегон виявлені найнижчі обсяги сірої речовини.

Дослідження тривають

Жирові відкладення можуть впливати на обсяг мозку 2

Отримані вченими результати вказують лише на можливий зв’язок між огрядністю і об’ємом мозку. Вони не дозволяють встановити, що жирові відкладення обов’язково викликають зміни в мозку. Не виключена наявність і зворотного впливу: можливо, зміни мозку відповідальні за зміну звичок харчування і ситості.

Проведене дослідження не може пояснити, які наслідки може мати зміна сірої речовини. Щоб відповісти на всі виникаючі питання, дослідники повинні спостерігати за тими ж учасниками протягом певного періоду і записувати зміни у вазі тіла і об’єм мозку.

«Непогано було б з’ясувати, чи дійсно експериментально викликана втрата ваги впливає на зміни в мозку», – говорить Хеймер. Однак поки що таке дослідження навряд чи можливе, враховуючи його вартість і кількість необхідного часу.

У той же час отримані результати підтверджують переваги здорової ваги: вона не тільки дозволяє знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, але і допомагає підтримувати здоров’я мозку. Хеймер зазначає, що він нещодавно опублікував дані, що показують, як фізична активність допомагає збільшити об’єм сірої речовини, припускаючи, що фізичні вправи дозволяють протидіяти деяким негативним впливам ожиріння на організм і мозок.

Додано: 03/17/19 9:23
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.