Головна / Поради / Коров’яче, соєве або мигдальне: яке молоко корисніше?

Коров’яче, соєве або мигдальне: яке молоко корисніше?

Все частіше в рекламі ми чуємо, що є більш корисні альтернативи молока тваринного походження. Розповідаємо, в яких випадках дійсно краще перейти на рослинне, і який же вид корисніший.

Чи потрібно пити коров’яче молоко дорослим?

Так, якщо вам цього хочеться і у вас немає протипоказань. В одній склянці коров’ячого молока міститься 90 ккал, 0,5 г. жиру, 13 г. вуглеводів, 12 г. цукру і 8 р. білка. У молока збалансований склад, який включає в себе безліч вітамінів і мінералів.

Однак від цього продукту однозначно краще відмовитися, якщо у вас є непереносимість лактози або алергія на коров’ячий білок.

А козяче?

Коров'яче, соєве або мигдальне: яке молоко корисніше? 1

Воно теж корисне: в одній склянці близько 130 ккал, 5 г. жиру, 9 г. вуглеводів, 9 г. цукру і 7 г. білка. У козячому молоці менше лактози, ніж у коров’ячому. Завдяки цьому, а також вмісту капринової і лінолевої кислот, воно легше засвоюється. А ще в цьому продукті трохи більше кальцію, вітаміну А, заліза і магнію. Але, знову ж таки, є люди з непереносимістю і алергією.

Що робити веганам і людям, яким не можна тварине молоко?

Можна перейти на рослинне. Ось чим відрізняються найпопулярніші його види:Соєве

Коров'яче, соєве або мигдальне: яке молоко корисніше? 2

В одній склянці – близько 73 ккал, 2 г. жиру, 8 г. вуглеводів, 6 г. цукру і 5 г. білка. Його роблять з сушених соєвих бобів з додаванням води: в такому молоці немає ні казеїну, ні лактози. Однак в ньому і менше білка, кальцію і вітамінів, ніж в тваринному.

Мигдальне

Воно містить 35 ккал, 2 г. жиру, 2 г. вуглеводів, близько 10 г. цукру і 1 г білка на склянку. Цей рослинний напій роблять з необсмаженого мигдалю, завдяки якому відчувається легкий горіховий смак. А сам мигдаль містять фолієву кислоту, цинк, магній і ненасичені жирні кислоти.

Однак в такому продукті зовсім мало білка і часто присутній доданий цукор. Тому якщо ви регулярно п’єте рослинне молоко, звертайте увагу на етикетку.

Кокосове

Коров'яче, соєве або мигдальне: яке молоко корисніше? 3

В одній склянці — 50 ккал, 5 г. жиру, 1 г вуглеводів, 3 г. цукру і 1 г білка. Його роблять з копри — білої частини кокосового горіха, в якій досить багато жиру. Також в складі міститься лауринова кислота, яка бореться з бактеріями. Кокосове молоко може стати корисним перекусом завдяки великій кількості вітамінів і мінералів.Додано: 05/7/19 10:53
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.