Головна / Поради / Чи може місяць впливати на стан здоров’я

Чи може місяць впливати на стан здоров’я

Місячна доба, місячний цикл, місячне затемнення і що завгодно ще. Магічні здібності місяця з давніх часів хвилюють людство, так що і наука не змогла обійти супутник нашої планети стороною.

Чи може місяць впливати на стан здоров'я 1

Але от питання: чи може місяць впливати на фізичний і психічний стан людини? На цей рахунок є різні думки, про які ми прямо зараз і поговоримо.

Місяць і сон

Думка про те, що в повний місяць спиться не дуже добре, поширена повсюдно. Але чи так це насправді? Дослідження, опубліковане в журналі Sleep Medicine в 2014 році, показало, що під час повного місяця учасники справді спали «менш ефективно».

Але тут, додають вчені, багато що залежить від того, як ми інтерпретуємо дані (читайте: чи не записуємо випадково порушення сну, викликані стресом, на рахунок Місяця).

Дослідження, проведене в 2013 році за участю 33 здорових добровольців у віці від 20 до 74 років, які погодилися перебувати в темних кімнатах без вікон протягом трьох днів, дозволило говорити про те, що якщо вплив місяця на сон і існує, то він мінімальний.Так, аналіз даних показав, що до і після повні учасники витрачали на засинання на 5 хвилин довше, а спали в середньому на 20 хвилин менше.

Місяць і менструація

Кілька невеликих досліджень, проведених в 70-х, 80-х і 90-х роках, показали, що менструація і овуляція у жінок збігаються зі світлою (перед повним місяцем) і темною (після повного місяця) фазою місяця.

Більш нове дослідження, проведене в 2005 році, але на невеликій групі жінок з Непалу, показало, що ті з них, у кого фаза овуляції припала на повний місяць, частіше народжували хлопчиків.

Що це означає? Та нічого. Тому що мова тут, очевидно, може йти тільки про збіги. Ну, а доказом цього буде недавнє дослідження 74 жінок репродуктивного віку, яке встановило, що між місячними, репродукцією і фазами місяця немає статистично значущого зв’язку.

Місяць і психіка

Одне дослідження 1984 року показало, що рівень злочинності в повний місяць дещо збільшується, що дозволило людям почати говорити про негативний вплив місяця. А дослідження 2009 року на ту ж тему підтвердило, що психіатричні установи в повний місяць приймали більше людей, ніж зазвичай.

Звучить лякаюче, правда? Тільки ось приводу для паніки немає, тому що, впевнені вчені, між фазою місяця і зростанням насильства або агресії немає ніякого зв’язку. І масштабність вибірки — дані 17 966 осіб, які проходили лікування в 15 різних психіатричних відділеннях протягом 10 років — робить висновки більш переконливими.

Додано: 08/17/19 10:12
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.