Головна / Поради / Як кава впливає на стан шкіри

Як кава впливає на стан шкіри

Кількість досліджень на тему потенційної корисності кави зростає в геометричній прогресії. І це — говоримо як представники класу кавоманів — не може не надихати. З іншого боку, якщо тепер ми точно знаємо, що кава дуже навіть корисна для тіла, то про її вплив на стан шкіри ми, будемо справедливі, не знаємо майже нічого.

Як кава впливає на стан шкіри 1

Якщо ви жити не можете без кави “вранці і вечорами”, то у нас для вас хороші новини. Вчені з’ясували, що кава точно не чинить негативного впливу на шкіру. Більш того, навіть при прийомі всередину (а не в форматі скрабів або тканинних масок) надає на неї позитивну дію.

Про це, зокрема, заявляє нове дослідження, опубліковане в JAMA Dermatology. Аналіз даних показав, що жінки, які регулярно вживали каву з кофеїном, з меншою ймовірністю мали розацеа — важкий для лікування дерматологічний стан, що характеризується почервонінням, запаленнями, збільшенням видимості кровоносних судин та зміною текстури шкіри обличчя.

Дослідники, пише IFL Science, говорять про те, що чим більше кави було в раціонах учасниць, тим сильнішим опинявся захисний ефект. При цьому ті, хто випивав чотири або більше чашок кави в день, помічають вчені, продемонстрували найсильнішу кореляцію – зниження ймовірності розацеа на 23%, в порівнянні з тими, хто пив каву раз на місяць або менше.

Дані дослідження, проведеного в Браунівському університеті (Brown University), були взяті з великого дослідження про дієтичні звички, спосіб життя і медичні стани десятків тисяч жінок у період з 1990 по 2000 роки. Незважаючи на те, що деякі раніше проведені дослідження говорили про те, що кофеїн може бути спусковим гачком для розацеа, у новому дослідженні результати підтвердили прямо протилежне. І факти, потрібно сказати, в наявності.Що стосується реальних тригерів розацеа та інших дерматологічних станів (до яких, очевидно, кофеїн тепер не належить), то серед них — алкоголь, пряні продукти, сонячне світло, агресивні засоби для укладання волосся, декоративна косметика з ароматами і, куди без нього, стрес.

Важливо і те, що дані в новому дослідженні були скориговані з урахуванням впливу на стан шкіри куріння, споживання алкоголю, ІМТ та рівня фізичної активності (тобто, тих факторів, які могли спровокувати роацеа). Це було необхідно для того, щоб результати говорили саме про вплив — позитивний чи негативний — кофеїну на виникнення проблеми.

Що особливо цікаво, так це те, що кофеїн з інших напоїв і шоколаду не був пов’язаний зі зменшенням ймовірності розацеа. Так само як і кава без кофеїну.

Це дозволило дослідникам припустити, що дерматологічна ефективність кави пов’язана не тільки з кофеїном, але і з іншими біологічно активними сполуками, що містяться в напої.

Додано: 10/20/18 9:08
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.