Головна / Поради / Весняна алергія: інструкція з виживання

Весняна алергія: інструкція з виживання

Від алергії на пилок (по-науковому — поліноз) страждає багато українців. Її легко визначити за симптомами: нежить, кашель, сльози, червоні очі. Розповідаємо, чим загрожує невилікувана алергія і як з нею впоратися.

Весняна алергія: інструкція з виживання 1

Звідки береться ця хвороба?

“Сінна лихоманка” може проявитися в будь-який час року, проте найбільше людей страждають саме навесні. У цю пору року цвіте більше 100 видів рослин.

Якщо пилок потрапляє в ніс, імунна система може помилково сприйняти його як небезпеку. У такому випадку вона починає виробляти антитіла, як якщо б в організм проник вірус. У крові підвищується рівень гістаміну, він і викликає симптоми алергії.

Чому це відбуваються, вчені досі не знають. Можливо, еволюція дала нам цю систему для захисту від паразитів або отрут, але потім щось пішло не так.

Які дерева викликають алергію?

Весняна алергія: інструкція з виживання 2

Найсильнішим алергеном вважається пилок берези. Вона починає цвісти в другій половині квітня, а закінчує на початку червня.Є й інші провокатори полінозу: осика, ясен, вільха, бук, тополя, в’яз, клен, дуб, верба.

Однак одними деревами все не обмежується: після них цвітуть трави (тимофіївка, костриця, тонконіг, мітлиця) і чагарники. В теплі і сухі вітряні дні їх пилок розноситься на сотні кілометрів.

Як відрізнити алергію від звичайної застуди?

Головна відмінність в тому, що при алергії не буває температури, а виділення з носа — прозорі, водянисті і «течуть струмком».

Алергічний нежить зазвичай супроводжують сильне чхання, печіння в носі, почервоніння і подразнення очей.

Ось ще кілька специфічних ознак полінозу:  • Біль в очах і сльози;
  • Нічний кашель;
  • Почервоніння на обличчі;
  • Самопочуття погіршується вранці;
  • Нездужання триває більше тижня;
  • Симптоми слабшають вдома або на вулиці під час дощу.
 

Що буде, якщо не лікувати алергію?

Весняна алергія: інструкція з виживання 3

Погіршиться якість життя: алергічний нежить подразнює слизову, викликає головний біль, заважає спати. А серед ускладнень полінозу зустрічається бронхіальна астма.

А як підготуватися до сезону цвітіння?

Якщо симптоми з’являються щороку, заздалегідь запишіться до лікаря і починайте здавати аналізи вже на початку квітня.

Лікар вирахує алерген і призначить препарати. У сучасній фармакології є як безрецептурні антигістамінні, так і більш дієві ліки — наприклад, алергічні ін’єкції. Вони блокують симптоми на кілька років.

Не приймайте ліки самостійно: через можливі побічні ефекти препарати повинен підбирати тільки лікар.Додано: 03/13/19 10:09
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.