Головна / Поради / Чому ми згинаємо руки, коли біжимо

Чому ми згинаємо руки, коли біжимо

Незважаючи на те, що під час бігу або швидкої ходьби основне навантаження лягає на наші ноги, руки теж не прохолоджуються без роботи, вірно?

Чому ми згинаємо руки, коли біжимо 1

Як правило, ми тримаємо їх зігнутими в ліктях (у всякому разі, коли біжимо), але не цілком зрозуміло, навіщо ми це робимо. Це щось на рівні рефлексів? Або це полегшує завдання? Прямо зараз і розберемося.

Задавшись питанням, вчені припустили, що зігнуті руки можуть бути більш енергоефективними. Тобто, витрачати менше енергії при русі, зберігаючи її для чогось більш важливого.

Щоб перевірити гіпотезу, вони спостерігали за ходьбою і бігом восьми добровольців — чотирьох чоловіків і чотирьох жінок — на бігових доріжках. Учасники експерименту спочатку робили це з прямими руками, а потім з зігнутими, в той час як інфрачервоні камери і спеціальна комп’ютерна програма захоплювали їх рухи, щоб побудувати тривимірні цифрові моделі.

Через два тижні після першого експерименту вчені попросили добровольців повторити ті дії, щоб зібрати метаболічні дані. Цікаво, що коли учасники бігали з прямими руками, вони помічали, що це не дуже зручно — однак на енергоефективність положення рук ніяк не впливало.З іншого боку, аналіз даних показав, що коли люди ходили з зігнутими руками, їх споживання кисню в середньому збільшувалася на 11% (очевидно, тому що було потрібно більше зусиль, щоб тримати руки на вазі). І так стає зрозуміло, чому під час ходьби ми вважаємо за краще тримати руки прямо.

Але все-таки що щодо зігнутих рук під час бігу? Згідно з дослідженням, проведеним ще в 2014 році, погойдування зігнутими руками є компенсаторною дією, яка рівномірно розподіляє навантаження на тіло, не завтавляя корпус переробляти.

До речі, наші предки Australopithecus і Homo habilis мали руки довші, ніж ноги. Згідно з наявними даними, їхні передпліччя також були довшими, ніж у нас. Але більш короткі руки з короткими передпліччями менше гойдаються, так що під час бігу на короткі дистанції піднімати руки вкрай корисно.Додано: 08/25/19 10:11
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.