Головна / Поради / Що відбувається з тілом, коли ми пропускаємо обід

Що відбувається з тілом, коли ми пропускаємо обід

Багато хто з нас не вважають систематичне голодування чимось поганим. Навпаки, багато хто навіть впевнені, що пропуск сніданків і пари обідів в тиждень їх фігурі, не розбещеній фізкультурою, піде тільки на користь. Але всупереч очікуванням, безсистемне голодування замість втрати ваги приносить лише проблеми, які так відразу і не зліпиш з пропуском прийомів їжі.

Ми вирішили розібратися в тому, що відбувається з організмом, що знати не знає, коли його в наступний раз погодують.

Що відбувається з тілом, коли ми пропускаємо обід 1

Нездорова втрата ваги

Кажучи, що ви відмовляєтеся від обіду, щоб скинути пару кілограм, потрібно бути готовим, що бажання збудеться, але трохи не так, як планувалося. Справа в тому, що пропуски прийомів їжі дійсно можуть спровокувати втрату ваги за умови, що ви не будете заповнювати «прогалини» під час вечері або перекусів. Ось тільки спалюватися при цьому буде не підшкірний жир, а потім і кров’ю зароблені в спортивному залі м’язи.

Так-так, той самий катаболізм буде підживлювати ваші сили, попутно руйнуючи м’язові тканини, в той час як  їжа з потрійною силою почне осідати в жировому прошарку. Просто так, про запас. А все тому, що організм перебуває в стресовому стані, і його лякає перспектива в черговий раз на довгий час залишитися без підживлення.Ненормальний приріст ваги

У непростій ситуації з втратою ваги в безсистемній дієті є і зворотна сторона, яка полягає в тому, що організму буде важко повернутися до заводських налаштувань. Тобто, коли ви усвідомлюєте помилку і почнете правильно і регулярно харчуватися, вам все одно доведеться ще набрати масу понад те, що вже встигла відкластися в жир. М

оже ускладнити повернення в ряди здорових людей і неусвідомлене переїдання, яке без користі буде підвищувати рівень цукру в крові. Реакція ж інсуліну на підвищення цукру призведе до погіршення самопочуття в цілому, так що здорово відчувати себе в цей період чисто фізично не вийде. А це знову стрес і так далі за списком.

Розмитість свідомості

Втрата працездатності і неуважність — звичайні симптоми ближчі до кінця голодного дня або напівголодного тижня в офісі. На це все позначається брак цукрів, електролітів і натрію, які організм з їжі переробляє в енергію для мозку.

Ще одним неприємним побічним ефектом цього є зниження розумової і фізичної мотивації, не дає зробити вибір на користь здорової їжі для перекусу. Тому вендингові і кавові апарати в офісних приміщеннях завжди користуються великою популярністю, а овочева крамниця по сусідству — підприємство майже завжди збиткове.

Крихкість і блідість

Вже позначений програш у споживанні корисних речовин в період нерегулярного харчування, здавалося б, можна компенсувати прийомом мультивітамінних комплексів, але ні. На ділі через зниження надходження в організм білків і жирів багато вітамінів просто не засвоюються належним чином, що очікувано призводить до погіршення стану колись пружної шкіри і яскравого волосся.

Дещо по-справжньому серйозне

Порівняно з наслідками по-справжньому тривалого голодування з дня на день усі перераховані вище симптоми погіршення здоров’я — це дрібниця. Систематичний пропуск основних прийомів їжі, особливо з метою зниження ваги, через якийсь час переходить в розряд звички, що призводить до психічних розладів аж до анорексії. А це вже зовсім інший рівень подальшої реабілітації з метою відновити здорові відносини людини з їжею.Найголовнішим аргументом для тих, хто все ще думає, що пропуски прийомів їжі — це нормально, може стати той факт, що ні один сертифікований дієтолог в світі не порадить пацієнту знижувати вагу подібним чином. Планування і дотримання раціону, фізичні вправи і заохочення себе за них — ось основа будь-якої дієти, і місця голоду тут просто немає.Додано: 09/17/18 10:59
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.