Головна / Терапія / Болить голова: що робити?

Болить голова: що робити?

За даними ВООЗ, з такою проблемою періодично стикається 75% всіх людей на Землі. У більшості випадків головний біль – це досить невинне явище, проте в деяких випадках все ж потрібно насторожитися. Розповідаємо все, що потрібно знати про це явище.

Болить голова: що робити? 1

В яких випадках потрібно викликати швидку?

Якщо з'явилися такі симптоми:

  • Біль дуже сильна і з’явилася буквально за хвилину: ви ніколи в житті не відчували такого раніше.
  • Вона з’явилася незабаром після важкого тренування або травми голови.
  • Неприємні відчуття тривають вже довго, і з кожною годиною тільки посилюються.
  • Біль стає сильнішим, коли ви змінюєте положення тіла, кашляєте, смієтеся, напружуєтеся.
  • З’явилися слабкість, оніміння, проблеми із зором, скутість шиї, жар, марення. Трапився судомний напад або непритомність.
  • У вас є важкі супутні захворювання (ВІЛ, рак).
 

Якщо всього цього немає, що робити тоді?

Існує близько 200 видів головного болю, і немає єдиного способу вилікувати їх всі. Якщо у вас немає протипоказань, прийміть протизапальний засіб (ібупрофен, аспірин). Але не зловживайте: якщо пити занадто багато знеболюючих, відмова викличе ще більш сильний біль. До того ж, вони погано впливають на кишечник і нирки.

А далі лягайте відпочивати і стежте за своїм станом. Швидше за все, це звичайний напад головного болю напруги – в такому разі, скоро все пройде само собою. Перемогти цей вид болю можна налагодженням режиму: спіть не менше 7 годин, займайтеся спортом і збалансовано харчуйтеся.По можливості знизьте навантаження на роботі і влаштовуйте перерви в роботі за комп’ютером.

Вважається, що головний біль з’являється через високий тиск. Але ні, у цього стану не буває такого симптому (хіба що при гіпертонічному кризі).

Зате досить часто голова болить через інтоксикацію організму. Вона може бути пов’язана з харчовим отруєнням, вірусними та іншими захворюваннями. В такому випадку її зазвичай супроводжують інші симптоми: нудота, блювота, ломота і т. д.

У будь-якому випадку, якщо біль не пройшов сам собою, потрібно шукати причини разом з лікарем. Так само слід вчинити, якщо неприємні відчуття проходять, але знову з’являються (не рідше, ніж раз в тиждень).

Болить голова: що робити? 2

Що сказати доктору?

Опишіть свої відчуття і чесно дайте відповідь на всі питання – швидше за все, цього буде достатньо. І не забудьте розповісти про всі препарати (в тому числі, знеболюючі), які приймаєте.

Додано: 02/23/19 9:15
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.