Болить голова: що робити?

За даними ВООЗ, з такою проблемою періодично стикається 75% всіх людей на Землі. У більшості випадків головний біль – це досить невинне явище, проте в деяких випадках все ж потрібно насторожитися. Розповідаємо все, що потрібно знати про це явище.

В яких випадках потрібно викликати швидку?

Якщо з’явилися такі симптоми:

Біль дуже сильна і з’явилася буквально за хвилину: ви ніколи в житті не відчували такого раніше.
Вона з’явилася незабаром після важкого тренування або травми голови.
Неприємні відчуття тривають вже довго, і з кожною годиною тільки посилюються.
Біль стає сильнішим, коли ви змінюєте положення тіла, кашляєте, смієтеся, напружуєтеся.
З’явилися слабкість, оніміння, проблеми із зором, скутість шиї, жар, марення. Трапився судомний напад або непритомність.
У вас є важкі супутні захворювання (ВІЛ, рак).

Якщо всього цього немає, що робити тоді?

Існує близько 200 видів головного болю, і немає єдиного способу вилікувати їх всі. Якщо у вас немає протипоказань, прийміть протизапальний засіб (ібупрофен, аспірин). Але не зловживайте: якщо пити занадто багато знеболюючих, відмова викличе ще більш сильний біль. До того ж, вони погано впливають на кишечник і нирки.

А далі лягайте відпочивати і стежте за своїм станом. Швидше за все, це звичайний напад головного болю напруги – в такому разі, скоро все пройде само собою. Перемогти цей вид болю можна налагодженням режиму: спіть не менше 7 годин, займайтеся спортом і збалансовано харчуйтеся.

По можливості знизьте навантаження на роботі і влаштовуйте перерви в роботі за комп’ютером.

Вважається, що головний біль з’являється через високий тиск. Але ні, у цього стану не буває такого симптому (хіба що при гіпертонічному кризі).

Зате досить часто голова болить через інтоксикацію організму. Вона може бути пов’язана з харчовим отруєнням, вірусними та іншими захворюваннями. В такому випадку її зазвичай супроводжують інші симптоми: нудота, блювота, ломота і т. д.

У будь-якому випадку, якщо біль не пройшов сам собою, потрібно шукати причини разом з лікарем. Так само слід вчинити, якщо неприємні відчуття проходять, але знову з’являються (не рідше, ніж раз в тиждень).

Що сказати доктору?

Опишіть свої відчуття і чесно дайте відповідь на всі питання – швидше за все, цього буде достатньо. І не забудьте розповісти про всі препарати (в тому числі, знеболюючі), які приймаєте.

Про автора Марічка Павленко 587 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар