Головна / Поради / Чи можна тренуватися з похмілля?

Чи можна тренуватися з похмілля?

Розповідаємо, чому не варто насильно витягати себе з ліжка і їхати в спортзал, якщо вчора ви неабияк перебрали.

Чи можна тренуватися з похмілля? 1

Можна отримати травму

Алкоголь притупляє реакцію на зовнішні подразники. Якщо ви розслабляєтеся в спокійній обстановці – в цьому немає нічого страшного, проте погана координація на тренуванні загрожує падіннями, забоями і переломами.

До того ж, спирт впливає на здатність печінки підтримувати нормальний рівень цукру. Це може привести до запаморочення, а воно – до того, що ви впадете прямо зі штангою на плечах, наприклад.

А ще алкоголь підвищує больовий поріг: якщо ви що-небудь собі зашкодите на тренуванні, то можете цього навіть не помітити.

Чи можна тренуватися з похмілля? 2

Організм і так зневоднений

Алкоголь – це сильний сечогінний засіб. Нирки починають щосили виводити рідину з організму, щоб позбутися від токсинів – так що при похміллі пити воду потрібно часто і у великій кількості. Спорт ще більше підсилює зневоднення, і це позначається на вашій фізичній працездатності. Тренування стає просто безглуздим.Алкоголь шкодить м’язам

Продукти розпаду етанолу надходять в тканини, і це викликає їх слабкість. Тому на наступний день м’язи краще не навантажувати.

Вам не вистачає енергії

Коли печінка зайнята розщепленням алкоголю, вона погано виконує інші свої функції: зокрема, виробництво глюкози. А без глюкози не буде енергії. Ви втомитеся, не встигнувши закінчити розминку.

Чи можна тренуватися з похмілля? 3

Серце перевантажується

Навіть у здорової людини похмілля може викликати аритмію, а також підвищити ризик інфаркту міокарда та інсульту. У цьому стані спортивні заняття можуть стати нестерпним навантаженням. Це життєво небезпечно, особливо для літніх людей і пацієнтів з хворобами серцево-судинної системи.

А коли можна буде повернутися в спортзал?

Вважайте: після 50 мл міцного алкоголю організму знадобиться близько чотирьох годин для того, щоб він відновитися і підготуватися до фізичного навантаження. Орієнтуйтеся також на своє самопочуття: якщо після вечірки ви виспалися, відпочили і почуваєте себе бадьоро – цілком можна вирушати на тренування.

Додано: 02/22/19 11:05
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.