Головна / Поради / Що показує хоріонічний гонадотропін людини?

Що показує хоріонічний гонадотропін людини?

Так вже закладено природою, що однією з основних функцій людини є розмноження. І яка ж майбутня мати не бажає, щоб її малюк не розвивався всередині неї нормально? Вагітність досить складний процес, та піддає жінку до сильних змін. Сьогодні багатьом молодим парам важко завести дитину. Це може бути з різних причин: погана екологія, стреси, порушення в статевій системі партнера і.т.д. І ті пари, які з нетерпінням хочуть завести малюка, будуть купувати всілякі тести, щоб дізнатися, чи почалася вагітність чи ні.

Але сьогодні існує не тільки тест-смужка для визначення вагітності, є також аналіз на хоріонічний гонадотропін, який покаже буквально на 3-5 днів затримки менструального циклу, наявність вагітності.

Цей аналіз набирає популярність з кожним днем, та сьогодні ви можете його пройти, практично в будь-якому місті України. Наприклад, за посиланням https://medlabtest.ua/uk/patients/analizy/horioniceskij-gonadotropin-celoveka-hcg-470 можна знайти на карті найближчу лабораторію для здачі цього гормону, а також дізнатися його вартість та короткий його опис. Однак аналіз на хоріонічний гонадотропін людини (далі ХГЛ) може показати не тільки наявність зачаття, але й виявити наявність онкологічних захворювань. Саме тому ми вирішили розглянути його детальніше в цій статті.

Що показує хоріонічний гонадотропін людини? 1

Які особливості має ХГЛ?

У жінок цей гормон виробляється при компонентному заплідненні яйцеклітини. Після того, як була проведена імплантація, ХГЛ стимулює утворення плаценти.Крім того, він виконує такі функції:

  • Зберігає жовте тіло, а також на перших тижнях вагітності прискорює вироблення естрогену і прогестерону;
  • У ембріона стимулює роботу статевих залоз та наднирників;
  • Готує організм жінки до прийняття плоду;
  • Стимулює клітини Лендінг, які виробляють тестостерон у плоду чоловічої статі.
 

Крім наявності вагітності при підвищенні ХГЛ, цей гормон може також свідчити про наявність цукрового діабету або раку у майбутньої матері. При порівнянні результатів аналізу під час вагітності на різних термінах вагітності, лікар може виявити і позаматкову вагітність.

Якщо ж гормон ХГЛ підвищений у чоловіків, то це може бути спровоковано пухлинними захворюваннями, такими як тератомою або семінома яєчка.

Коли здають кров на ХГЛ?

Аналіз крові на ХГЛ проводиться, як ви зрозуміли, не тільки у жінок, але й у чоловіків при діагностуванні пухлин в яєчках. Нормальні показники цього гормону у чоловіків становлять до 5 мЕд/мл. Причин дослідження крові на ХГЛ у жінок більш.Перше – підозра на вагітність, друге – при тривалої затримки менструального циклу може бути викликано й дисфункцією яєчників, стресів, інтоксикацій або різних інфекцій. По-третє, – підозра на пухлини або спостереження після перенесеного захворювання після такого роду.

У вагітних жінок цей аналіз дає динамічну картину перебігу вагітності, а також дає виявити позаматкову вагітність.

Що показує хоріонічний гонадотропін людини? 2

Як здавати аналіз на ХГЛ?

Як біоматеріалу використовується венозна кров. Лікарі радять здавати кров рано вранці. При цьому останнє приймання їжі повинно бути за 8-10 годин до здачі аналізу. Якщо ж, людина приймає якісь медичні препарати, то про це потрібно сказати заздалегідь лікаря.

Однак на рівень ХГЛ в крові можуть вплинути ті ліки, які містять цей гормон. Якщо жінка бажає знати, чи вагітна вона чи ні, то їй слід здавати лабораторне дослідження не раніше чотирьох днів після затримки менструації.

Аналіз крові проводиться також після аборту або медичного вискоблювання плода. Якщо яйце видалено не повністю, то рівень гормону буде набагато вище нормальних значень.

Які нормальні показники для ХГЛ?

Для кожних категорій людей рівень ХГЛ різний. Можна звичайно самому розшифрувати результат аналізу, але вірогідність його буде сумнівною. Найкраще діагностувати результат зможе тільки лікар.

Нормативні значення гормону у чоловіків знаходяться в інтервалі до 2.5 мед / мл. У жінок, які не виношують плід рівень повинен бути до 5 мед / мл. Однак ми радимо спиратись на лікарів, адже показники ХГЛ та правильна їх розшифровка у деяких людей питання життя й смерті!Додано: 09/13/19 10:25
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.