Головна / Поради / 5G і ризик раку: що про це думають вчені і як захистити себе

5G і ризик раку: що про це думають вчені і як захистити себе

Бездротові технології 5G поступово поширюються по всьому світу. Але ось питання: наскільки сильно вони впливають на наше здоров’я?

П’яте покоління мобільних технологій, також відоме як 5G, було створено для збільшення швидкості завантаження і поліпшення якості зв’язку в цілому, що, ясна річ, не може не радувати середньостатистичних користувачів. В цілому ж впровадження 5G буде грати важливу роль в тому, наскільки швидко в наше повсякденне життя стануть входити все більш інноваційні технології, що, погодьтеся, теж непогано.

5G і ризик раку: що про це думають вчені і як захистити себе 1

При цьому про потенційний вплив 5G на здоров’я кажуть не так багато, як нам того хотілося б. Так що саме з цим ми зараз і спробуємо розібратися.

Найбільш відомим біологічним ефектом радіочастотних хвиль є нагрівання. Високі дози хвиль можуть привести до підвищення температури оголених тканин і навіть опіків, хоча до мобільних пристроїв це не відноситься, оскільки вони працюють на низьких рівнях.

Але ось що найголовніше: вчені з’ясували, що радіочастотні хвилі, «можливо канцерогенні для людини».У 2011 році до такого висновку прийшли 30 вчених з різних країн, які входять до робочої групи Міжнародного агентства з дослідження раку (International Agency for Research on Cancer). Висновки були опубліковані в журналі The Lancet Oncology.

5G і ризик раку: що про це думають вчені і як захистити себе 2

Привід це для занепокоєння? Можливо. Але, для порівняння, до групи потенційних канцерогенів також відносяться вихлопні гази, мариновані овочі та деякі протизаплідні препарати.

Сьогодні ВООЗ заявляє, що несприятливі наслідки для здоров’я не підтверджені, проте дослідження тривають.

Деякі експерти кажуть, що канцерогенні ефекти встановлені і мають місце навіть при низьких, але регулярних рівнях впливу, включаючи пошкодження ДНК, окислювальний стрес, нейротоксичність, вплив на морфологію сперматозоїдів і розвиток плоду.

Останні дані — наприклад, дослідження, опубліковане в International Journal of Hygiene and Environmental Health — також говорять про те, що докази про біологічні властивості радіочастотних хвиль поступово накопичуються, і хоча остаточно ще нічого не ясно, можливість онкологічного і неонкологічного впливу не можна виключати.

А що в підсумку?Перехід від 4G до 5G буде пов’язаний з появою більшої кількості станцій для передачі сигналів, які дозволять цим сигналам передаватися на максимально високих швидкостях. Це те, що відомо точно.

Чи буде це гірше для нас? Відповідь на питання поки не готові дати навіть вчені.

Хоча вони схильні думати, що існуючі рекомендації повинні бути переглянуті, особливо щодо дітей до 16 років і вагітних жінок.Додано: 09/2/19 10:18
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.