Чому алкоголь робить нас найгіршою версією себе

А вам теж здається, що під впливом алкоголю (в певних дозах) ви стаєте жахливою людиною?

По-перше, ви не самотні, тому що так, якщо чесно, думають багато. По-друге, можливо, алкоголь нічого особливого з вами не робить і в корені вашу поведінку вже точно не змінює.

Що тоді відбувається? У науки є варіанти, про які ми прямо зараз і розповімо.

Чому алкоголь робить нас найгіршою версією себе 1

Більшість людей, які хоча б раз «пристойно випивали» на тому чи іншому заході, знають, що напої з вмістом спирту змушують нас говорити і робити те, що ми ніколи б не говорили і не робили в тих же умовах, якщо б не пили. І це не обов’язково щось дивне або ганебне. Тому що мова може йти просто про нетипову поведінку окремо взятої людини.

Вченим, в свою чергу, відомо, що все це відбувається через депресивну дію алкоголю, що надає на нас майже моментальну розслаблюючу дію. А потім ситуація може розвиватися в декількох напрямках: одні люди після значної дози алкоголю сумують, зляться, треті стають надзвичайно веселими і так далі.

Що стосується незручних ситуацій і антигромадської поведінки, то вони, впевнені дослідники, виникають через порушення емпатії, яке тягне за собою неправильне тлумачення соціальних ситуацій. І в підсумку те, що нашому не цілком тверезому мозку здається «нормальним» і «доречним», насправді не завжди таким є.

Нове дослідження, втім, вельми переконливе в тому, що вплив алкоголю на емпатію не обов’язково змінює моральні принципи людини, так що вона все ще може розрізняти «добре» і «погано», «правильно» і «неправильно».

Саме тому не можна виправдовувати злочини, вчинені у стані алкогольного сп’яніння, або навіть сприймати алкоголь як пом’якшувальний фактор. Адже моральна система координат людини навіть під впливом великих доз алкоголю, залишається незмінною.
Ваш коментар буде першим

Залишити коментар

Ваш email не буде показано.