Головна / Поради / Чому алкоголь робить нас найгіршою версією себе

Чому алкоголь робить нас найгіршою версією себе

А вам теж здається, що під впливом алкоголю (в певних дозах) ви стаєте жахливою людиною?

По-перше, ви не самотні, тому що так, якщо чесно, думають багато. По-друге, можливо, алкоголь нічого особливого з вами не робить і в корені вашу поведінку вже точно не змінює.

Що тоді відбувається? У науки є варіанти, про які ми прямо зараз і розповімо.

Чому алкоголь робить нас найгіршою версією себе 1

Більшість людей, які хоча б раз «пристойно випивали» на тому чи іншому заході, знають, що напої з вмістом спирту змушують нас говорити і робити те, що ми ніколи б не говорили і не робили в тих же умовах, якщо б не пили. І це не обов’язково щось дивне або ганебне. Тому що мова може йти просто про нетипову поведінку окремо взятої людини.Вченим, в свою чергу, відомо, що все це відбувається через депресивну дію алкоголю, що надає на нас майже моментальну розслаблюючу дію. А потім ситуація може розвиватися в декількох напрямках: одні люди після значної дози алкоголю сумують, зляться, треті стають надзвичайно веселими і так далі.

Що стосується незручних ситуацій і антигромадської поведінки, то вони, впевнені дослідники, виникають через порушення емпатії, яке тягне за собою неправильне тлумачення соціальних ситуацій. І в підсумку те, що нашому не цілком тверезому мозку здається «нормальним» і «доречним», насправді не завжди таким є.

Нове дослідження, втім, вельми переконливе в тому, що вплив алкоголю на емпатію не обов’язково змінює моральні принципи людини, так що вона все ще може розрізняти «добре» і «погано», «правильно» і «неправильно».

Саме тому не можна виправдовувати злочини, вчинені у стані алкогольного сп’яніння, або навіть сприймати алкоголь як пом’якшувальний фактор. Адже моральна система координат людини навіть під впливом великих доз алкоголю, залишається незмінною.Додано: 08/28/19 10:23
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.