Головна / Поради / Інструкція: як визначити, що продукт зіпсувався, не знаючи терміну придатності

Інструкція: як визначити, що продукт зіпсувався, не знаючи терміну придатності

Термін придатності продуктів — ще один маркетинговий хід, яким активно користуються виробники. Про це, в усякому разі, кажуть експерти Ради з захисту природних ресурсів (Natural Resources Defence Council), відзначаючи, що часто терміни придатності ґрунтуються на приблизних показниках.

Інструкція: як визначити, що продукт зіпсувався, не знаючи терміну придатності 1

“Мільйони людей викидають абсолютно нормальну їжу, тому що думають, що через день після дати, зазначеної на упаковці як закінчення терміну придатності, її вже не можна їсти”, — наводить Business Insider слова Дані Гантерс (Dana Gunters), старшого наукового співробітника NRDC.

Не кажучи вже про гроші, які в такому випадку втрачаються, підхід негативно впливає на екологію, оскільки це означає, що ресурси, витрачені на вирощування, зберігання і транспортування були витрачені просто так. Як зрозуміти, що продукт дійсно зіпсувався? Розповідаємо про найбільш очевидні маркери, підтверджені наукою.

Погане яйце обов’язково спливе

Шкаралупа яйця злегка пориста, і по мірі старіння між стінкою шкаралупи і яйцем починають утворюватися невеликі пухирці повітря. Якщо в яйці досить бульбашок, щоб воно могло плавати на поверхні води, це говорить про те, що від нього краще позбутися.Поганий йогурт набухне

При зберіганні закритим йогурт може зберігати свіжість від одного до трьох тижнів. Це відбувається завдяки натуральним бактеріям у ньому, які, крім благотворного впливу на травлення, ще й виступають в якості природного консерванту. Однак коли ці корисні культури починають гинути, вони залишаються на поверхні, змушуючи плівку або фольгу, якою закрито йогурт, неприродно підніматися. Іншою ознакою зіпсованого йогурту є помітне згортання на дні упаковки.

На поганому м’ясі з’являється липкий шар

За словами експертів, від м’яса з неприємним запахом, липким або слизовим шаром на упаковці треба позбавлятися відразу ж. А от зміни в кольорі м’яса, якщо вірити Міністерству сільського господарства США (USDA), навпаки, ні про що таке не говорять. Та ж липкість, додають експерти, свідчить про псування делікатесного м’яса, будь то карбонад, буженина або салямі.

Поганий хумус починає кислити

Якщо ви жити не можете без живильної і багатої рослинним білком закуски з нутового пюре, то вам буде корисно знати, що хумус, який дійсно зіпсувався, набуває нетиповий кислий смак. Про це пише EatByDate, нагадуючи, що найкращий спосіб не промахнутися з хумусом — готувати його вдома.

Погана оливкова олія перестає смачно пахнути

“Вірна ознака хорошого оливкової олії — яскравий і соковитий аромат оливок, з яких вона виготовлена”, — пише на своєму сайті шеф-кухар Маркус Самуельссон (Marcus Samuelsson). За даними The Daily Meal, масло, що зіпсувалося, також часто пахне моторним маслом або клеєм. Простіше кажучи, чимось не дуже апетитним, так що ви точно не помилитеся.

Погана риба пахне дивно

Впевнені, ви чудово знаєте, як пахне риба. І принадність у тому, що абсолютно вся риба пахне більш або менш однаково. Якщо ж перед вами продукт з щільним (це важливо!) липким шаром, який пахне не так, як вся риба, з якою ви зустрічалися до цього, ймовірно, він зіпсувався. Свіжу рибу варто вжити в їжу протягом 36 годин після покупки.Свіжі овочі жовтіють, коли псуються

Зелені овочі стають жовтими буквально на ваших очах? Очевидно, вони готові зіпсуватися. Але незважаючи на те, що пожовтіння дійсно говорить про закінчення терміну придатності овочів, з ними, на відміну від інших продуктів з нашого списку, не трапляється нічого особливо страшного. Вчені говорять, що їх можна врятувати, якщо зрізати (звичайно, коли є що) пожовклі частини, після чого відправити овочі в холодну воду на 5-10 хвилин.

Поганий хліб покривається пліснявою

Якщо ви виявляєте цвіль на одному шматочку хліба, їсти такий шматочок, на якому цвілі, здається, немає — небезпечно. Чому? Ми про це вже писали, а зараз коротко нагадаємо. Справа в тому, що цвіль легко поширюється по м’якоті хліба, так що те, що ви її не бачите, не говорить про те, що її там немає. З іншого боку, засохлий хліб все ще може залишатися гарним. Цвілі потрібна вологість, щоб рости — саме тому сухар хліба можна перетворити на грінки для супу або салату без всяких побоювань.Додано: 08/18/18 9:17
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.