Головна / Кардіологія‎ / Анемія: 9 симптомів дефіциту заліза

Анемія: 9 симптомів дефіциту заліза

Анемія (або просто недокрів’я) – стан, при якому в крові не вистачає гемоглобіну. Цей білок відповідає за доставку кисню в клітини.

Найчастіше анемія з’являється через нестачу заліза: тому від неї зазвичай страждають жінки. Вона може розвинутися на тлі рясних менструацій або втрати крові під час пологів. Розповідаємо, за якими ознаками можна вчасно визначити хворобу.

Втома

Якщо клітини недоотримують кисень, вони починають економити його і працювати менш активно, ніж раніше. І це головний симптом анемії: брак сил навіть на прості речі на зразок прибирання або походу в магазин.

Задишка

Анемія: 9 симптомів дефіциту заліза 1

Коли в крові не вистачає кисню, організм намагається отримати побільше повітря через легені. Тому у людей з анемією навіть при невеликому навантаженні з’являється задишка.Блідість, холодні руки і ноги

Віддалені області тіла (до яких якраз відносяться шкіра і кінцівки) страждають першими. Гемоглобін надає крові червоний колір, тому при анемії блідне не тільки шкіра, але і ясна, внутрішні оболонки повік, нігті.

Ось вам простий тест: злегка відтягніть нижню повіку і подивіться на їїї колір. Якщо він блідо рожевий і жовтий колір, швидше за все, у вас недокрів’я.

Запаморочення

Анемія: 9 симптомів дефіциту заліза 2

Мозок чутливий до нестачі кисню. Тому анемія часто призводить до запаморочення, а іноді навіть до предобморочного стану. Рідше трапляється головний біль: вчені припускають, що це через кисневе голодування змінюється тонус судин в мозку.

Посилене серцебиття

Низький гемоглобін змушує серце працювати в посиленому режимі для того, щоб прогнати більше кисню через органи. Це призводить до відчуття, що воно б’ється сильно і часто. Зазвичай таке трапляється, якщо людина вже давно страждає анемією.

Сухі шкіра і волосся

Організм змушений перенаправляти кисень до найважливіших органів, і тільки потім – до волосся і шкіри. Тому шкіра втрачає пружність і починає лущитися, а волосся стає сухим і слабким. В куточках рота можуть утворитися тріщини.

Біль у м’язах, зниження тонусу

Анемія: 9 симптомів дефіциту заліза 3

М’язи можуть активно працювати, тільки якщо їх добре постачати киснем. А коли кисню не вистачає, вони стають менш пружними і починають довго хворіти і відновлюватися.Тяжкість в ногах

Анемія може призводити до розвитку синдрому неспокійних ніг – неприємного відчуття і бажання постійно рухати ногами в пошуках полегшення.

Чому так відбувається, вчені поки не можуть сказати. Проте у 25% людей з синдромом неспокійних ніг знаходять дефіцит заліза в організмі.

Смаки стають досить специфічні

Людям з важким дефіцитом заліза часто подобаються дивні запахи: наприклад, лаку або фарби. З’являється бажання погризти крейду або пожувати папір – бажання можуть бути різними, але вони завжди дуже незвичайні.Додано: 01/17/19 9:42
Категорія: Кардіологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.