Головна / Поради / Чи можна заразитися ВІЛ при оральному сексі?

Чи можна заразитися ВІЛ при оральному сексі?

Питання поширення ВІЛ-інфекції не перестає бути актуальним. Щорічно в світі ВІЛ заражається близько двох мільйонів людей, ці цифри по-справжньому жахають. А між тим епідеміологи нагадують, що відсутність випадкових статевих зв’язків і використання презервативів дозволить уникнути зараження інфекцією.

Відомо, що ВІЛ передається статевим шляхом. А чи можна заразитися інфекцією при оральному сексі?

Чи можна заразитися ВІЛ при оральному сексі? 1

Яка імовірність зараження ВІЛ під час сексу

Статевий шлях передачі — це основний механізм поширення ВІЛ у всьому світі. Для зараження необхідний контакт з ВІЛ-позитивною людиною. Вірус міститься в крові, спермі і вагінальному секреті. Таким чином, заразитися під час коїтусу можна як від чоловіка, так і від жінки.

Найбільша ймовірність зараження інфекцією відзначається при анальному сексі — близько 3%. Такий великий відсоток обумовлений тим, що при анальному статевому акті травмується слизова оболонка прямої кишки і на її поверхні утворюються тріщини.Саме через ці рани разом зі спермою проникає ВІЛ. Тому гомосексуалістів відносять до групи ризику виникнення ВІЛ.

Дещо менша ймовірність зараження інфекцією при традиційному вагінальному сексі. Характерно, що незахищений статевий акт набагато небезпечніший для жінок, оскільки під час сексу в організм жінки зі спермою потрапляє багато вірусу.

Тому якщо ВІЛ-позитивним партнером є чоловік, то ризик зараження для його партнерки становить 0,1-0,2%. Якщо ж ВІЛ-позитивною є жінка, в такій ситуації ризик зараження для чоловіка складає менше 0,1%.

Вчені стверджують, що інфікування ВІЛ при оральному вигляді сексу також можливо, хоч цей ризик і дуже маленький. Але за великим рахунком, це всього лише статистичні розрахунки. Чим допоможуть людині ці цифри, якщо вона все ж заразиться ВІЛ?

Чи передається ВІЛ при оральному сексі

Дійсно, при оральному сексі заразитися ВІЛ можна. Але потрібно розуміти, що зараження не відбувається через слину, тому що концентрація вірусу там надзвичайна мала. А зараження відбувається виключно через сперму, вагінальний секрет і кров.

Так, відсоток ймовірного зараження при оральних ласках з чоловіком для «приймаючого» партнера коливається близько 0,04%. Взагалі для «приймаючого» статевого партнера загроза зараження набагато більшм, оскільки слизова оболонка рота і контактує з насіннєвою рідиною. А ось для «даючого» партнера ймовірність зараження мала, оскільки він під час акту контактує виключно зі слиною партнера.Варто відзначити, що ймовірність зараження значно збільшується для обох партнерів, якщо у приймаючого партнера є ранки та кровотечі на слизовій рота. Через ці ранки вірус зі статевими рідинами може потрапляти в організм “приймаючого” партнера. Також при наявності кровоточивих ранок, «приймаючий» партнер може заразити з кров’ю і «даючого» партнера.

Таким чином, ймовірність зараження при оральному вигляді сексу реальна для обох партнерів.

Як не заразитися віл?

Якщо ВІЛ-інфекція настільки всюдисуща, невже доведеться повністю відмовитися від сексу? Звичайно ж немає необхідності в таких радикальних рішеннях. Профілактика ВІЛ зводиться до одного — усвідомлений підхід до статевого життя.

Щоб уникнути ВІЛ потрібно дотримуватися нескладних правил:

  • Не допускайте випадкових статевих зв’язків, ви не можете бути стовідсотково впевненими у відсутності статевих інфекцій у випадкового партнера.
  • Завжди під час будь-якого виду сексу користуйтеся презервативами. Пам’ятайте, що навіть ваш постійний партнер може зовсім і не здогадуватися про свій ВІЛ-позитивний статус.
  • Для посилення відчуттів при оральних ласках використовуйте тонкі і ароматизовані презервативи, а також спеціальні латексні серветки для кунілінгуса.
  • Не практикуйте оральний секс при наявності кровотеч і ранок у роті.
  • При дотриманні цих правил ризик зараження інфекцією зводиться нанівець. Пам’ятайте, що усвідомлений підхід до сексу — це запорука вашого здоров’я.
 Додано: 11/2/18 10:13
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.