Як перестати відволікатися на телефон: 5 рятівних ідей

Неуважність – справжня проблема 21 століття. Бездумні кліки за посиланнями, максимально короткі новини, 15-секундні “сторі” в інстаграмі – все це робить нашу свідомість обривистою і фрагментарною.

Людина звикає до постійної зміни картинок: тепер вже мало хто може залягти на диван з книгою на кілька годин або підготувати проект за один раз. Телефон ніби сам стрибає в руки: ні-ні, та й перегорнеш стрічку новин. Розповідаємо, як з цим боротися.

Подумайте, чи так важливо те, від чого ви відволікаєтеся?

Зазвичай ми шукаємо, на що переключити увагу, коли намагаємося уникнути чогось некомфортного. Проаналізуйте: чи так цікава книга, яку ви читаєте? Чи важлива вам людина, під час спілкування з якою вам весь час хочеться заглянути в телефон? Чи не пора, врешті-решт, змінити роботу на більш захоплюючу?

Виміряйте час, протягом якого ви можете працювати без перерв

А потім поступово збільшуйте його за допомогою таймера. Є навіть спеціальні програми, які будуть відслідковувати ваш прогрес. Вони будуть просити вас прибрати телефон кожен раз, коли ви візьмете його в недозволений час.

Увімкніть режим «не турбувати»

Ну або хоча б покладіть гаджет на стіл екраном вниз. Постійно спливаючі повідомлення – один з найбільш відволікаючих факторів. В якості радикального кроку можна взагалі включити авіарежим: тоді навіть у дзвінків і смсок не буде шансу вам перешкодити.

Заблокуйте всі відволікаючі сайти

Функція «батьківський контроль» потрібна не тільки тим, у кого є діти. Вона стане в нагоді і дорослим. Скористайтеся розширеннями, які заблокують соцмережі, новинні портали, онлайн ігри і т. д.

Виділіть час для відволікання

Не обов’язково повністю віддалятися з соцмереж і назавжди блокувати ігри: просто знайдіть у своєму розкладі час на те, щоб розслабитися. Наприклад, вранці можна перегорнути новинну стрічку, в обід подивитися Інстаграм, ну а на вихідних – засісти на пару годин за онлайн-грою.

Це тільки підвищить продуктивність: ваш мозок буде поспішати з виконанням завдання, щоб скоріше отримати відпочинок.

Ще одна причина перестати витрачати весь вільний час на соцмережі – дослідження вчених з університету Південного Уельсу. Вони припускають, що Facebook, Instagram і Pinterest можуть мати негативний вплив на жіночу самооцінку.

Про автора Марічка Павленко 493 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
ПоганоНе дужеМоже бутиДобреПрекрасно! (1 оцінили, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар