Застуда чи грип? Як їх відрізнити і чому це важливо

ГРВІ – нешкідливе захворювання, від якого здоровий організм легко позбавляється самостійно. А от грип – це дуже серйозно: менше ста років тому від епідемії «іспанки» загинуло майже 40 мільйонів людей. Більше, ніж під час Першої світової.

Зараз епідемії грипу не так небезпечні, але список ускладнень все ще лякає: риніти, синусити, отити, енцефаліти, менінгіти і т. д. Розповідаємо, як відрізнити його від звичайної застуди, щоб вчасно почати лікування.

З’явилися болі в тілі

В голові, в грудях, в м’язах ніг – все це наслідок інтоксикації організму. Такі симптоми можуть з’явитися ще до підвищення температури.

Біль в м’язах може носити характер ломоти. Головний біль зазвичай концентрується в зоні чола, але може і поширитися і по всій голові. Часто трапляються різь в очах і світлобоязнь.

Хвороба почалася дуже швидко

Грип завжди розвивається блискавично. Хворий може навіть назвати годину, в якій його наздогнала хвороба. При ГРВІ ж симптоми наростають поступово, починаючи з закладеності носа і болю в горлі.

З’явилися особливі симптоми

Біль в голові, очах, м’язах, озноб, рясне потовиділення, слабкість, запаморочення, ломота в тілі, червоні очі, почуття розбитості і дуже різкий підйом температури вище 39 градусів – це грип. При важких формах можливі судоми, блювота, прискорене серцебиття, нестача повітря. У людей з хворобами судин іноді підвищується артеріальний тиск.

Ви не чхаєте і не кашляєте

Якщо такі симптоми і проявляються при грипі, то не відразу, а через пару днів. При застуді ж кашель, болі в горлі і нежить бувають практично завжди і з самого початку захворювання.

Ви не можете закінчити свої справи

Людина з ГРВІ цілком може дочекатися кінця робочого дня, і тільки потім злягти в ліжко. А може і зовсім не переривати роботу і перенести хворобу на ногах.

З грипом таке зробити важко. Відновлюваний період може затягнутися на цілий місяць: занепад сил не дасть повернутися до звичайного життя.

Про автора Марічка Павленко 493 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
ПоганоНе дужеМоже бутиДобреПрекрасно! (1 оцінили, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар