Головна / Терапія / Застуда чи грип? Як їх відрізнити і чому це важливо

Застуда чи грип? Як їх відрізнити і чому це важливо

ГРВІ – нешкідливе захворювання, від якого здоровий організм легко позбавляється самостійно. А от грип – це дуже серйозно: менше ста років тому від епідемії «іспанки» загинуло майже 40 мільйонів людей. Більше, ніж під час Першої світової.

Застуда чи грип? Як їх відрізнити і чому це важливо 1

Зараз епідемії грипу не так небезпечні, але список ускладнень все ще лякає: риніти, синусити, отити, енцефаліти, менінгіти і т. д. Розповідаємо, як відрізнити його від звичайної застуди, щоб вчасно почати лікування.

З’явилися болі в тілі

В голові, в грудях, в м’язах ніг – все це наслідок інтоксикації організму. Такі симптоми можуть з’явитися ще до підвищення температури.

Біль в м’язах може носити характер ломоти. Головний біль зазвичай концентрується в зоні чола, але може і поширитися і по всій голові. Часто трапляються різь в очах і світлобоязнь.

Хвороба почалася дуже швидко

Застуда чи грип? Як їх відрізнити і чому це важливо 2

Грип завжди розвивається блискавично. Хворий може навіть назвати годину, в якій його наздогнала хвороба. При ГРВІ ж симптоми наростають поступово, починаючи з закладеності носа і болю в горлі.З’явилися особливі симптоми

Біль в голові, очах, м’язах, озноб, рясне потовиділення, слабкість, запаморочення, ломота в тілі, червоні очі, почуття розбитості і дуже різкий підйом температури вище 39 градусів – це грип. При важких формах можливі судоми, блювота, прискорене серцебиття, нестача повітря. У людей з хворобами судин іноді підвищується артеріальний тиск.

Ви не чхаєте і не кашляєте

Застуда чи грип? Як їх відрізнити і чому це важливо 3

Якщо такі симптоми і проявляються при грипі, то не відразу, а через пару днів. При застуді ж кашель, болі в горлі і нежить бувають практично завжди і з самого початку захворювання.

Ви не можете закінчити свої справи

Людина з ГРВІ цілком може дочекатися кінця робочого дня, і тільки потім злягти в ліжко. А може і зовсім не переривати роботу і перенести хворобу на ногах.

З грипом таке зробити важко. Відновлюваний період може затягнутися на цілий місяць: занепад сил не дасть повернутися до звичайного життя.Додано: 02/15/19 9:57
Категорія: Терапія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.