Іпохондрія: 7 ознак того, що ви придумали собі захворювання

У століття інтернету стати іпохондриком дуже легко: завдяки медичним порталам можна нагуглити» собі будь-яку хворобу. А якщо ще почитати форуми, то все, кінець. Сідайте писати заповіт, у вас всі симптоми бубонної чуми.

І це тільки звучить забавно, а насправді в англійських лікарнях зараз таких пацієнтів-кожен п’ятий. Перевірте, чи немає у вас симптомів іпохондрії.

Навіть невеликі нездужання здаються вам симптомами небезпечної хвороби

Переживати про своє здоров’я і побоюватися гіршого – нормально. Не нормально, якщо це стає нав’язливою ідеєю.

Болить шлунок – значить, виразка. Кашель – ознака запалення легенів. Головні болі? Ну все, точно пухлина мозку. Іпохондрик навіть не подумає про те, що це може бути гастрит, застуда або недосипання. Він на 100% впевнений, що його діагноз буде найрідкіснішим і найгіршим з можливих.

Ви заходите на медичні портали частіше, ніж на свої сторінки в соц. мережа

У психіатрії є навіть окремий діагноз – кіберіпохондрія. Людина з таким розладом постійно шукає свої симптоми в інтернеті. А потім вибирає хворобу страшнішу і починає вірити в те, що вона важко хвора.

Ви постійно себе оглядаєте

Вимірюєте температуру і тиск, перевіряєте лімфовузли, міряєте пульс, вивчаєте власні кал і сечу. Можете весь день провести, розглядаючи родимки: чи не перетворилися вони в меланому?

Ви постійно ходите по лікарях

Діагноз «здоровий» вас зовсім не втішає. Просто вам трапляються дуже неуважні фахівці. Вони ігнорують ваші скарги і не призначають потрібних обстежень. А раптом вони просто приховують від вас страшний діагноз? Або ви хворі невідомим науці захворюванням?!

Ви взагалі не ходите по лікарях

Навіщо це вам, якщо ви і так знаєте свій діагноз? В інтернеті написані всі симптоми, і навіть схема лікування є.

У вас є психосоматичні симптоми

Це реакція організму на стрес: серцебиття, задишка, запаморочення, судоми, запори, слабкість запаморочення і болі неясного походження. Якщо при всьому цьому аналізи показують, що ви здорові, значить, варто проконсультуватися з психотерапевтом.

Ви постійно говорите про своє здоров’я

Точніше, про нездоров’я. Вже всі ваші знайомі в курсі, що ви хворієте чимось страшним, а лікарі-вбивці ніяк не можуть призначити лікування. Ви можете годинами перераховувати свої симптоми, важко зітхати і сумно посміхатися у відповідь на слова підтримки.

Якщо ви знайшли у себе ознаки іпохондрії, не лякайтеся. Вона легко піддається лікуванню психотерапією. У психіатрії є діагнози куди страшніший: наприклад, деякі люди пристрасно бажають відрізати собі руку чи ногу.

Про автора Марічка Павленко 525 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
ПоганоНе дужеМоже бутиДобреПрекрасно! (2 оцінили, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар