Головна / Поради / Іпохондрія: 7 ознак того, що ви придумали собі захворювання

Іпохондрія: 7 ознак того, що ви придумали собі захворювання

У століття інтернету стати іпохондриком дуже легко: завдяки медичним порталам можна нагуглити» собі будь-яку хворобу. А якщо ще почитати форуми, то все, кінець. Сідайте писати заповіт, у вас всі симптоми бубонної чуми.

Іпохондрія: 7 ознак того, що ви придумали собі захворювання 1

І це тільки звучить забавно, а насправді в англійських лікарнях зараз таких пацієнтів-кожен п’ятий. Перевірте, чи немає у вас симптомів іпохондрії.

Навіть невеликі нездужання здаються вам симптомами небезпечної хвороби

Переживати про своє здоров’я і побоюватися гіршого – нормально. Не нормально, якщо це стає нав’язливою ідеєю.

Болить шлунок – значить, виразка. Кашель – ознака запалення легенів. Головні болі? Ну все, точно пухлина мозку. Іпохондрик навіть не подумає про те, що це може бути гастрит, застуда або недосипання. Він на 100% впевнений, що його діагноз буде найрідкіснішим і найгіршим з можливих.Ви заходите на медичні портали частіше, ніж на свої сторінки в соц. мережа

У психіатрії є навіть окремий діагноз – кіберіпохондрія. Людина з таким розладом постійно шукає свої симптоми в інтернеті. А потім вибирає хворобу страшнішу і починає вірити в те, що вона важко хвора.

Іпохондрія: 7 ознак того, що ви придумали собі захворювання 2

Ви постійно себе оглядаєте

Вимірюєте температуру і тиск, перевіряєте лімфовузли, міряєте пульс, вивчаєте власні кал і сечу. Можете весь день провести, розглядаючи родимки: чи не перетворилися вони в меланому?

Ви постійно ходите по лікарях

Діагноз «здоровий» вас зовсім не втішає. Просто вам трапляються дуже неуважні фахівці. Вони ігнорують ваші скарги і не призначають потрібних обстежень. А раптом вони просто приховують від вас страшний діагноз? Або ви хворі невідомим науці захворюванням?!

Ви взагалі не ходите по лікарях

Навіщо це вам, якщо ви і так знаєте свій діагноз? В інтернеті написані всі симптоми, і навіть схема лікування є.

Іпохондрія: 7 ознак того, що ви придумали собі захворювання 3

У вас є психосоматичні симптоми

Це реакція організму на стрес: серцебиття, задишка, запаморочення, судоми, запори, слабкість запаморочення і болі неясного походження. Якщо при всьому цьому аналізи показують, що ви здорові, значить, варто проконсультуватися з психотерапевтом.Ви постійно говорите про своє здоров’я

Точніше, про нездоров’я. Вже всі ваші знайомі в курсі, що ви хворієте чимось страшним, а лікарі-вбивці ніяк не можуть призначити лікування. Ви можете годинами перераховувати свої симптоми, важко зітхати і сумно посміхатися у відповідь на слова підтримки.

Якщо ви знайшли у себе ознаки іпохондрії, не лякайтеся. Вона легко піддається лікуванню психотерапією. У психіатрії є діагнози куди страшніший: наприклад, деякі люди пристрасно бажають відрізати собі руку чи ногу.Додано: 09/28/18 8:56
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.