Головна / Поради / Як комп’ютерні ігри впливають на дітей?

Як комп’ютерні ігри впливають на дітей?

За даними досліджень, у 25%  підлітків є залежність від інтернету і комп’ютерних ігор. Вони проводять більше 7 годин на день перед екраном. Розповідаємо, чим небезпечне повальне захоплення віртуальною реальністю.

Як комп'ютерні ігри впливають на дітей? 1

Багато грати в ігри дійсно небезпечно?

Так, певною мірою. Педіатри попереджають, що довге сидіння перед комп’ютером призводить до ожиріння, відставання в розвитку, проблем зі сном і до депресії.

Я чув, ігри провокують жорстокість, це правда?

Все залежить від гри: якщо це невинні “развивашки” – звичайно, ні. Але ось зі “стрілялками” не до кінця все ясно. Вчені провели кілька досліджень і з’ясували, що жорстокі ігри часом змушують дітей поводитися агресивно.

Однак зв’язку зі справжніми вбивствами не виявили. Питання в тому, наскільки значний вплив ігор на поведінку дитини, теж залишається відкритим.
Як комп'ютерні ігри впливають на дітей? 2

Американський професор психології Кевін Кіффер вважає, що хлопчики частіше переносять насильство з гри в реальність, оскільки вони і грають частіше. За його словами, цьому ризику також схильні діти з низькою самооцінкою – вони намагаються позбутися комплексів в мережі.А у дорослих ігри часто викликають залежність?

Ймовірно, ні. Більше 60% американців старше 35 років регулярно грають в якусь гру, але залежності у них немає. Американські вчені провели експеримент за участю 215 людей від 14 до 68 років. Добровольці грали не менше 5 годин на тиждень протягом місяця: ніхто з них не став більш агресивним або залежним.

Проте масштабних і довгострокових досліджень не було, тому з упевненістю заявляти про відсутність шкоди поки рано.

Значить, небезпечно грати тільки в «стрілялки»?

Ні, не тільки. В 2007 році німецькі дослідники повідомили, що «гонки» провокують порушувати правила дорожнього руху і поза грою.

Тоді можна спокійно грати в розвиваючі ігри?Можна, тільки користі від них мало – так вважають вчені з Техаського університету. Єдине дослідження, в якому довели користь розвиваючих ігор для мозку, провели спонсори цієї комп’ютерної гри.

Однак будь-яке навантаження для мозку все ж краще, ніж його відсутність. Експеримент за участю 3000 літніх людей показав, що розвиваючі комп’ютерні ігри можуть тимчасово уповільнити розвиток деменції. Але в підсумку вчені зійшлися на думці, що від шахів і кросвордів користі було б не менше. Головне — тренувати мозок.

Як тоді відучити дитину довго сидіти за комп’ютером?

Не забирайте девайси у дітей — так ви втратите їх довіру і станете ворогом.

Ось поради американських психологів, які допоможуть вирішити проблему:

  • Виробіть чіткі правила для ігор і використання гаджетів для всієї родини. Наприклад, визначте місце, де ними не можна користуватися — кухню, вітальню або машину. Також наполягайте на тому, щоб за годину до сну діти не торкалися до комп’ютера і телефону.
  • Запропонуйте дитині гідну альтернативу — походи, спорт, настільні ігри, теплі сімейні вечері. Головне – використовуйте слабкі сторони ігор: відсутність запахів, дотиків і живого спілкування.
  • Пояснюйте шкоду надмірного захоплення комп’ютерними іграми. Донесіть до дитини, що в реальному світі немає місця насильству.
 Додано: 02/19/19 10:22
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.