Головна / Педіатрія / Як захистити дитину від кашлюку?

Як захистити дитину від кашлюку?

Коклюш — це інфекція дихальних шляхів, яка найчастіше вражає маленьких дітей. Що можна і чого не можна робити при хворобі, і як її уникнути? Давайте подивимося.

Кращий спосіб захистити дитину — це вакцинація

Зазвичай щеплення проводять за допомогою комбінованих вакцини проти дифтерії і правця.

Одного щеплення недостатньо

Як захистити дитину від кашлюку? 1

Імунітет після вакцинації зберігається протягом приблизно п’яти років. Тому фахівці нагадують, що дітям у віці 6-7 років необхідно зробити повторне щеплення. В США, Канаді та ще 49 країнах світу ревакцинація від коклюшу вважається обов’язковою.

Будьте пильні: побічні ефекти вакцини можуть викликати у малюка лихоманку, дратівливість, слабкість, головний біль і неприємні відчуття у місці ін’єкції. Однак симптоми зникнуть через пару днів.

При підозрі на хворобу, не тягніть з походом до лікаря

Симптоми кашлюку проявляються тільки на 6-7 день: це нежить, закладеність носа, почервоніння очей, підвищення температури і кашель. Через 1-2 тижні стан різко погіршується: з’являється густа мокрота, сильний кашель, іноді напади блювоти.Діагностика

Для діагностики знадобиться пройти наступні процедури:

  • Здати аналіз з носоглотки на наявність бактерії коклюшу.
  • Здати загальний аналіз крові.
  • Зробити рентген органів грудної порожнини.
 

Не недооцінюйте хворобу і не займайтеся самолікуванням

Як захистити дитину від кашлюку? 2

Кашлюк особливо небезпечний для немовлят: напади інтенсивного кашлю можуть привести до переломів ребер, грижі черевної стінки, зупинки дихання увісні, судом. Також коклюш може привести до пневмонії, ураження головного мозку, патології легенів, порушення роботи серця, а при відсутності лікування — до летального результату.

Для немовлят найкраще підходить госпіталізація

Коклюш небезпечний не тільки для них, але і для інших дітей, які можуть заразитися. А також для дорослих, які вчасно не пройшли вакцинацію.

Лікарі випишуть антибіотики, і в разі необхідності дитині поставлять зонд: іноді при коклюші дітям складно самостійно їсти і пити. Дітям старшого віку найчастіше достатньо курсу антибіотиків в домашніх умовах.

Додано: 10/26/19 10:21
Категорія: Педіатрія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.