Головна / Поради / Екстрена контрацепція: як не завагітніти після незахищеного сексу?

Екстрена контрацепція: як не завагітніти після незахищеного сексу?

26 вересня щорічно відзначають Всесвітній день контрацепції. Його мета — поширити знання про засоби захисту і скоротити кількість незапланованих випадків вагітності. Але що робити, якщо у вас стався незахищений секс, і ви не використовували контрацептиви? Розповідаємо все, що потрібно знати про методи екстреної контрацепції.

Що таке екстрена контрацепція?

Екстрена контрацепція: як не завагітніти після незахищеного сексу? 1

Засоби захисту від небажаної вагітності, які діють після статевого акту, а не до. Ось головні з них, схвалені ВООЗ:

Внутрішньоматкова спіраль

Цей спосіб найефективніший: спіраль попереджає запліднення завдяки тому, що викликає хімічні зміни в спермі і яйцеклітині до того, як вони “зустрілися”. За даними вчених, якщо ввести спіраль не пізніше, ніж через 120 годин після статевого акту, ефективність становитиме 99%. Однак є один мінус: спіраль може поставити тільки лікар.Гормональні препарати

ВООЗ рекомендує використовувати таблетки на основі уліпристалу ацетату, етинілестрадіолу і левоноргестрелу. Гормональні контрацептиви затримують овуляцію і блокують дозрівання яйцелкетки, і, відповідно, сперматозоїду просто нічого запліднювати. Однак у таблеток ефективність трохи нижча: близько 95%.

Екстрена контрацепція: як не завагітніти після незахищеного сексу? 2

Кому можна використовувати екстрену контрацепцію?

Всім жінкам репродуктивного віку: за даними ВООЗ, у контрацептивів немає особливих медичних показань і обмежень за віком. Однак перед застосуванням рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Чи можна постійно користуватися методами екстреної контрацепції?

Для регулярного застосування підходить тільки внутрішньоматкова спіраль. Таблетки ж не можна використовувати постійно: вони можуть привести до посилення побічних ефектів і серйозних порушень менструального циклу.

Коли можна застосовувати екстрену контрацепцію?

Після статевого акту в тому випадку, якщо ви не хочете завагітніти. А саме:  • Якщо ви не використовували ніякі контрацептиви;
  • Якщо ви забули або пропустили прийом протизаплідних таблеток. Проте тут все залежить від препарату, який ви приймаєте: наприклад, екстрена контрацепція може знадобитися, якщо ви пропустили прийом комбінованих пероральних протизаплідних таблеток 3 і більше разів підряд, або ж запізнилися з прийомом таблеток, що містять тільки прогестаген, більш ніж на 3 години. Якщо ви не впевнені, як саме діють ваші протизаплідні, перед застосуванням екстреної контрацепції, краще проконсультуйтеся з лікарем;
  • Якщо під час переривання статевого акту сталася еякуляція в піхву;
  • Якщо презерватив порвався, зісковзнув або був неправильно надітий;
  • Якщо сталося зґвалтування.
 

А використовувати екстрену контрацепцію не небезпечно?

Ні. Якщо слідувати інструкції, а ще краще — порад лікаря, у вас навіть не виникне побічних ефектів. В іншому випадку можливі лише нудота, блювота, невеликі кров’яні виділення з піхви, слабкість.

Чи зможу я завагітніти в майбутньому, якщо прийму таблетку?

Так, екстрена контрацепція не впливає на ймовірність і перебіг майбутньої вагітності, а також розвиток плоду.

Чи захищає екстрена контрацепція від венеричних захворювань?

Ні, якщо ви підозрюєте, що вам потрібно перевіритися, зверніться до лікаря і здайте аналізи.Додано: 09/27/19 10:15
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.