Головна / Поради / В депресії можуть бути винні гормональні таблетки

В депресії можуть бути винні гормональні таблетки

Понад 100 мільйонів жінок у всьому світі приймають гормональні протизаплідні таблетки, і особливо вони популярні серед підлітків. Мало того, що це дуже ефективний спосіб запобігання небажаної вагітності, такі таблетки до того ж допомагають зменшити менструальні болі або боротися з прищами.

В депресії можуть бути винні гормональні таблетки 1

Проте, комбіновані оральні контрацептиви (КОК) спочатку були розроблені для дорослих, і про потенційні побічні ефекти для юних користувачок відомо далеко не все.

Зате добре відомо, що статеві гормони, такі як естроген і прогестерон, впливають на розвиток мозку в період статевого дозрівання. Тому вчені припустили, що синтетичний естроген і/або прогестерон, які присутні в більшості КОК і застосовуються в підлітковому віці, можуть мати довгострокові наслідки для психічного здоров’я.

І найбільше на сьогоднішній день дослідження по цій темі за участю більше мільйона датчанок підтверджує цю гіпотезу. Підлітки жіночої статі, що використовують КОК, мають підвищений довгостроковий ризик майбутньої депресії в порівнянні з однолітками, що не використовують таблетки гормональні засоби контрацепції (16% проти 6 %).

Ця різниця обчислена з урахуванням інших потенційно впливаючих факторів, таких як вік при першому статевому контакті, поточний статус відносин, соціально-економічний статус, етнічна належність і використання протизаплідних таблеток у теперішньому часі.Результати показують, що прийом оральних контрацептивів у підлітковому віці впливає на ризик розвитку депресії у жінки, навіть через роки після відмови від таблеток.

Фахівці вважають, що про цей побічний ефект досі не було відомо лише тому, що перш дослідники звертали увагу на короткострокові наслідки прийому КОК.

Можна привести аналогію з курінням і ризиком розвитку раку легенів – сьогодні цей взаємозв’язок очевидний, але насправді він не лежить на поверхні. Якби вчені порівнювали тільки тих людей, хто палить зараз, з тими, хто в даний час не курить, не беручи до уваги колишніх курців, вони могли б зробити висновок, що зв’язок між курінням і раком легенів відсутній.

Об’єднання колишніх курців і ніколи не куривших людей в одну категорію “некурців” призвело б до невірних висновків, оскільки насправді ці дві групи мають різне здоров’я легенів через довгострокові наслідки куріння. Щось схоже відбувається і щодо гормональних контрацептивів і психічного здоров’я.

Додано: 09/10/19 10:46
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.