Головна / Стоматологія / Як правильно чистити зуби?

Як правильно чистити зуби?

Така звична і проста процедура, а скільки спірних питань. До або після їжі? Чи потрібен ополіскувач? А зубна нитка? Як вибрати щітку і пасту? Що ж, прийшов час у всьому цьому розібратися.

Коли потрібно чистити зуби?

Як правильно чистити зуби? 1

Два рази на день: вранці і перед сном. Частіше не варто, інакше можна пошкодити емаль і ясна.

Робити це до сніданку або після – вирішуйте самі, однозначних рекомендацій у вчених немає. Одні фахівці вважають, що завжди краще чистити зуби після їжі, інші – що вранці відразу потрібно позбутися бактерії, що скупчилися в роті. Однак немає підтверджень, що вони можуть викликати якісь проблеми зі здоров’ям.

Як саме це робити?

Як правильно чистити зуби? 2

Тримайте щітку під кутом 45 градусів до ясен. Не тисніть: рухи повинні бути легкими. Почистіть зовнішню, внутрішню і жувальну поверхню зубів, а також язик. Після цього прополощіть рот невеликою кількістю води. Повністю змивати пасту з зубів не потрібно, інакше не подіють захисні речовини в її складі.Весь процес повинен зайняти у вас близько двох хвилин.

Які девайси використовувати?

Щітку і пасту, все інше – не обов’язково. Моз США не включив зубну нитку в нову редакцію правил по організації здорового харчування: виявляється, її ефективність досі не доведена.

В ополіскувачі теж особливого сенсу немає, але можна використовувати їх, якщо вам просто подобається цей процес. Або якщо потрібно освіжити подих посеред дня.

Тільки вибирайте засоби без алкоголю: після нього небезпечні речовини, які викликають рак, набагато швидше проникають в м’які тканини. А якщо такий ополіскувач ненавмисно проковтнути, можна отруїтися. Спеціальні лікувальні ополіскувачі теж потрібно застосовувати тільки за призначенням лікаря.

Як вибрати щітку?

Як правильно чистити зуби? 3

Беріть ту, якою вам зручніше користуватися. Без різниці, буде вона електричною або звичайною. Щетинки повинні бути середньої жорсткості (якщо іншого вам не радив стоматолог).

А пасту?

По-хорошому, призначити її повинен стоматолог. Але якщо ви впевнені в здоров’ї своїх зубів, беріть з кальцієм: їх ефективність підтверджена.Фтор теж корисний: тільки спочатку дізнайтеся, яка концентрація цієї речовини у воді у вашому місті. Якщо вона вище 0,7 мг на літр, паста з фтором не потрібна. Якщо нижча – вибирайте засіб з концентрацією фтору не менше 1350 ppm.Додано: 04/13/19 8:04
Категорія: Стоматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.