Як правильно чистити зуби?

Така звична і проста процедура, а скільки спірних питань. До або після їжі? Чи потрібен ополіскувач? А зубна нитка? Як вибрати щітку і пасту? Що ж, прийшов час у всьому цьому розібратися.

Коли потрібно чистити зуби?

Два рази на день: вранці і перед сном. Частіше не варто, інакше можна пошкодити емаль і ясна.

Робити це до сніданку або після – вирішуйте самі, однозначних рекомендацій у вчених немає. Одні фахівці вважають, що завжди краще чистити зуби після їжі, інші – що вранці відразу потрібно позбутися бактерії, що скупчилися в роті. Однак немає підтверджень, що вони можуть викликати якісь проблеми зі здоров’ям.

Як саме це робити?

Тримайте щітку під кутом 45 градусів до ясен. Не тисніть: рухи повинні бути легкими. Почистіть зовнішню, внутрішню і жувальну поверхню зубів, а також язик. Після цього прополощіть рот невеликою кількістю води. Повністю змивати пасту з зубів не потрібно, інакше не подіють захисні речовини в її складі.

Весь процес повинен зайняти у вас близько двох хвилин.

Які девайси використовувати?

Щітку і пасту, все інше – не обов’язково. Моз США не включив зубну нитку в нову редакцію правил по організації здорового харчування: виявляється, її ефективність досі не доведена.

В ополіскувачі теж особливого сенсу немає, але можна використовувати їх, якщо вам просто подобається цей процес. Або якщо потрібно освіжити подих посеред дня.

Тільки вибирайте засоби без алкоголю: після нього небезпечні речовини, які викликають рак, набагато швидше проникають в м’які тканини. А якщо такий ополіскувач ненавмисно проковтнути, можна отруїтися. Спеціальні лікувальні ополіскувачі теж потрібно застосовувати тільки за призначенням лікаря.

Як вибрати щітку?

Беріть ту, якою вам зручніше користуватися. Без різниці, буде вона електричною або звичайною. Щетинки повинні бути середньої жорсткості (якщо іншого вам не радив стоматолог).

А пасту?

По-хорошому, призначити її повинен стоматолог. Але якщо ви впевнені в здоров’ї своїх зубів, беріть з кальцієм: їх ефективність підтверджена.

Фтор теж корисний: тільки спочатку дізнайтеся, яка концентрація цієї речовини у воді у вашому місті. Якщо вона вище 0,7 мг на літр, паста з фтором не потрібна. Якщо нижча – вибирайте засіб з концентрацією фтору не менше 1350 ppm.

Про автора Марічка Павленко 525 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
ПоганоНе дужеМоже бутиДобреПрекрасно! (1 оцінили, середня: 5,00 з 5)
Loading...

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар