Головна / Стоматологія / Зуби лікуватимуть на генетичному рівні

Зуби лікуватимуть на генетичному рівні

Підходи до лікування багатьох хвороб зазнають глобальних змін і, здавалося б, тільки в стоматології все по-старому. Максимум, що пропонують дослідники — це більш міцні і технологічні пломби, але це по суті вчорашній день.

Зуби лікуватимуть на генетичному рівні 1

У пацієнтів виникає закономірне питання, а чи не пора вже лікувати карієс стволовими  клітинами або, наприклад, впливаючи на ключові гени, а може, активуючи молекулярні сигнальні шляхи?

«Безсумнівно, цей час настав», — кажуть фахівці з Плімутського університету. Вони не перший рік займаються цим питанням і тепер готові запропонувати принципово нове рішення для відновлення зубів.

Дослідники виявили популяцію мезенхімальних стовбурових клітин, яка сприяє утворенню зубного дентину — твердої тканини, складаючої основу зуба.Вдалося з’ясувати, що процес перетворення даних стволових клітин контролюється через ген Dlk1. Лабораторні досліди на тваринах показали, що Dlk1 посилює активацію стволових клітин і регенерацію тканин в моделях пошкоджених зубів. Це означає, що пошкоджені тканини зуба можна просто заповнити.

До цих пір жодна сучасна технологія не могла забезпечити нічого подібного. На сьогоднішній день будь-який карієс — перший крок шляху по низхідній — до постановки пломб все більшого розміру, депульпації або видалення зуба.

З новим підходом ці проблеми залишаться в минулому. За словами вчених, виявлений механізм може забезпечити понадефективне лікування не тільки для карієсу, але і для будь-яких зубних травм.Додано: 08/11/19 10:49
Категорія: Стоматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.