Головна / Стоматологія / Пожовкли зуби: шукаємо причину

Пожовкли зуби: шукаємо причину

Взагалі здоров’я зубів не залежить від їх кольору. Жовтизна не дуже естетично виглядає, але це варіант норми – якщо ваша посмішка ніколи не відрізнялася білизною, то і турбуватися нема про що.

Пожовкли зуби: шукаємо причину 1

Але що якщо природа обдарувала вас білосніжними зубами, а вони останнім часом відчутно потемніли? На це може бути кілька причин:

1. Ви п’єте занадто багато кави. Або курите. Або робите і те, і інше

Навіть якщо ви п’єте мало кави, але повільно, це теж може «відтінити» зуби. Відмовлятися від неї зовсім не треба: варто скористатися соломинкою або підібрати спеціальну пасту від кавового нальоту. Ну або просто пити швидше.Що ж стосується сигарет, то їх доведеться кинути. Хімічні речовини в тютюні руйнують емаль, зменшують виробництво слини і шкодять яснам. І це крім всіх інших нездорових речей, які відбуваються в організмі курця.

2. Ви занадто активно чистите зуби

Це заняття особливо шкідливе, якщо робити його з дешевою абразивною зубною пастою або (зовсім кошмар) народними засобами для відбілювання.

Сильний тиск і агресивні рухи щітки не допомагають зубам, а шкодять. По суті, ви своїми руками знімаєте з них емаль.

Неякісні відбілюючі пасти, вугілля і сода не можуть освітлити зуби. Максимум їх можливостей – прибрати наліт. Якщо його у вас немає, ви навіть не помітите результату. А ось емаль буде пошкоджена.

Перед будь-яким відбілюванням потрібно порадитися з лікарем. Тільки він може оцінити стан зубів і порекомендувати вам засіб. Інакше можна дістати ускладнення: гіперчутливість зубів, пошкодження ясен і т. д.3. У вас від природи тонка емаль

В такому випадку і жовтий колір буде з вами з раннього дитинства. Якщо ж з часом зуби потемніли ще сильніше, це може говорити про ще більше виснаження. В такому випадку оголюється дентин-внутрішній шар зуба. Він сам по собі жовтий, це природно. Змінити колір в такому випадку дуже складно: можна тільки замінити зуби протезами або поставити вініри.

4. Ви просто стаєте старшими

У людей похилого віку вітамін В і кальцій починають гірше засвоюватися. Через це страждає волосся, нігті і зуби. Цей процес не зупинити самостійно, потрібні зубні протези.

5. Це побічна дія ліків

Деякі види антибіотиків можуть впливати на зубну тканину, і тоді на них з’являються коричневі вкраплення. Інші препарати також можуть зробити емаль жовтою, і ополіскувачі для порожнини рота в тому числі.

Пожовкли зуби: шукаємо причину 2

6. Ви не ходите до стоматолога

Якщо дентин хворий, іноді він змінює колір. При цьому колір може змінити тільки один зуб – в такому випадку варто негайно записатися на прийом до стоматолога.Додано: 03/5/19 12:08
Категорія: Стоматологія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.