Пожовкли зуби: шукаємо причину

Взагалі здоров’я зубів не залежить від їх кольору. Жовтизна не дуже естетично виглядає, але це варіант норми – якщо ваша посмішка ніколи не відрізнялася білизною, то і турбуватися нема про що.

Але що якщо природа обдарувала вас білосніжними зубами, а вони останнім часом відчутно потемніли? На це може бути кілька причин:

1. Ви п’єте занадто багато кави. Або курите. Або робите і те, і інше

Навіть якщо ви п’єте мало кави, але повільно, це теж може «відтінити» зуби. Відмовлятися від неї зовсім не треба: варто скористатися соломинкою або підібрати спеціальну пасту від кавового нальоту. Ну або просто пити швидше.

Що ж стосується сигарет, то їх доведеться кинути. Хімічні речовини в тютюні руйнують емаль, зменшують виробництво слини і шкодять яснам. І це крім всіх інших нездорових речей, які відбуваються в організмі курця.

2. Ви занадто активно чистите зуби

Це заняття особливо шкідливе, якщо робити його з дешевою абразивною зубною пастою або (зовсім кошмар) народними засобами для відбілювання.

Сильний тиск і агресивні рухи щітки не допомагають зубам, а шкодять. По суті, ви своїми руками знімаєте з них емаль.

Неякісні відбілюючі пасти, вугілля і сода не можуть освітлити зуби. Максимум їх можливостей – прибрати наліт. Якщо його у вас немає, ви навіть не помітите результату. А ось емаль буде пошкоджена.

Перед будь-яким відбілюванням потрібно порадитися з лікарем. Тільки він може оцінити стан зубів і порекомендувати вам засіб. Інакше можна дістати ускладнення: гіперчутливість зубів, пошкодження ясен і т. д.

3. У вас від природи тонка емаль

В такому випадку і жовтий колір буде з вами з раннього дитинства. Якщо ж з часом зуби потемніли ще сильніше, це може говорити про ще більше виснаження. В такому випадку оголюється дентин-внутрішній шар зуба. Він сам по собі жовтий, це природно. Змінити колір в такому випадку дуже складно: можна тільки замінити зуби протезами або поставити вініри.

4. Ви просто стаєте старшими

У людей похилого віку вітамін В і кальцій починають гірше засвоюватися. Через це страждає волосся, нігті і зуби. Цей процес не зупинити самостійно, потрібні зубні протези.

5. Це побічна дія ліків

Деякі види антибіотиків можуть впливати на зубну тканину, і тоді на них з’являються коричневі вкраплення. Інші препарати також можуть зробити емаль жовтою, і ополіскувачі для порожнини рота в тому числі.

6. Ви не ходите до стоматолога

Якщо дентин хворий, іноді він змінює колір. При цьому колір може змінити тільки один зуб – в такому випадку варто негайно записатися на прийом до стоматолога.

Про автора Марічка Павленко 582 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар