Головна / Гінекологія‎ / Виділення при ендометріозі: які і коли бувають

Виділення при ендометріозі: які і коли бувають

Ендометріоз це стан, при якому тканина, що вистилає внутрішню частину матки (її називають ендометрієм), розростається в інших частинах тіла. Зазвичай тканина розростається навколо яєчників, маткових труб і за межами матки. Вона може рости в кишечнику, сечовому міхурі, прямій кишці і очеревині в області тазу і живота. Дуже рідко зустрічається на інших ділянках тіла.

Виділення при ендометріозі: які і коли бувають 1

Ця тканина реагує на гормони менструального циклу і щомісяця кровоточить так само, як слизова оболонка матки, реагуючи на зміну гормонального балансу.

Однак, якщо тканина знаходиться не в матці, кров з тканини не може покинути тіло і може викликати біль.

Рубцева тканина, яка пов’язує органи разом, називається спайками або рубцями. Якщо вона виникає на яєчниках або трубах, це може викликати безпліддя. Причина ендометріозу невідома. Цей стан може прогресувати до настання менопаузи, але зазвичай проходить після настання клімаксу.

Виділення при ендометріозі

Якщо лікарі недавно поставили діагноз ендометріоз, жінці може бути цікаво, чи варто турбуватися про наявність виділень. Можливо, жінка недавно помітила, що виділень більше, ніж зазвичай, і хоче знати, що це означає.Чому виділення змінюються протягом місяця? Ми обговоримо, чи може ендометріоз викликати виділення, наукові дані про виділення з піхви, різні їх типи і що вони можуть означати.

Чи може ендометріоз викликати виділення?

Ендометріоз зазвичай не є причиною виділень, якщо тільки вогнища не знаходяться в піхві. У різний час місяця досить звичайним явищем можуть бути виділення в тій чи іншій формі. Фактично, жіноча піхва регулярно очищається. Залози навколо шийки матки виділяють невелику кількість рідини. Ця рідина допомагає позбавити репродуктивний тракт від старих клітин і небажаних бактерій. Її часто називають виділеннями з піхви.

Часто при ендометріозі може спостерігатися зворотне. Сухість піхви або відсутність виділень.

В деяких випадках причиною може бути ендометріоз матки або інших локалізацій. Якщо ж є виділення, вони можуть бути різних кольорів і форм. Давайте обговоримо різні типи виділень і уточнимо, чи пов’язані вони з ендометріозом.

Чи може ендометріоз викликати коричневі виділення?

Більшість жінок відзначають виділення з піхви в тій чи іншій формі. Деякі жінки відчувають їх щодня, Інші кілька разів на місяць. Одне з поширених питань, які задають деякі лікарі при пошуку симптомів ендометріозу: “у вас є коричневі виділення до початку менструації?” Причина цього питання в тому, що іноді ендометріоз може викликати коричневі виділення.

У більшості випадків коричневі виділення мають вигляд плям різного розміру, від невеликих до великих.Коричневі виділення найчастіше являють собою кров з домішкою слизу. У більшості жінок це просто стара кров, що виходить з матки.

Оскільки у жінок з ендометріозом часто спостерігаються кров’янисті виділення між менструаціями, ендометріоз може бути причиною коричневих виділень. Ще одна причина, по якій можуть бути коричневі виділення, – це якщо жінка знаходиться в першому триместрі вагітності.

Можливі причини коричневих виділень в першому триместрі можуть включати:

 • Статевий акт;
 • Огляд лікаря;
 • Імплантаційні кровотечі.
 

Як правило, коричневі виділення лікування не потребують. Якщо коричневі виділення тривають тижнями або жінка турбується, що щось не так, потрібно звернутися до лікаря, щоб переконатися, що це не основна проблема.

Чи може ендометріоз викликати виділення з запахом?

Швидше за все, ні. Ендометріоз не пов’язаний з виділеннями з неприємним запахом.

Подібні виділення можуть мати кілька причин, в тому числі:

 • Бактеріальний вагіноз;
 • Дріжджові інфекції;
 • ЗПСШ;
 • Реакція на матеріал нижньої білизни;
 • Зміна рівня pH.
 

Лікування виділень з неприємним запахом залежить від того, що викликає запах. Залежно від причини, лікар може прописати вам пероральні ліки або засоби, які жінка вводить в організм вагінально.

Хоча малоймовірно, що запах виділень викликаний ендометріозом, причиною цього може бути певний спосіб життя.

Спробуйте внести кілька простих змін, наприклад:

 • Уникайте носіння обтягуючих брюк.
 • Використовуйте м’який миючий засіб для підмивання.
 • Дотримуйтеся носіння бавовняної нижньої білизни.
 

Поговоріть зі своїм лікарем про будь-які проблеми, які у вас є, якщо ви відчуваєте незвичайні відчуття або помічаєте смердючі виділення.

Чи може ендометріоз викликати білі виділення?

Хоча у жінки можуть спостерігатися деякі зміни в виділеннях, малоймовірно, що причиною білих виділень є ендометріоз. Тонкі білі або прозорі виділення, іноді звані лейкореєю, вважаються нормальним явищем. Виділення білого кольору, як яєчна шкаралупа, зазвичай є ознакою овуляції. Цей тип виділень допомагає в процесі запліднення яйцеклітини і сперматозоїдів.

Білі виділення, як правило, не потребують лікування, якщо вони не супроводжуються сверблячкою, запахом або текстурою, що нагадує сир. Якщо ви відчуваєте будь-які з цих симптомів, зверніться до лікаря.

Чи може ендометріоз викликати жовті виділення?

Ендометріоз зазвичай не викликає жовтих виділень. Жовті виділення можуть виникнути по ряду причин. При висиханні нормальні виділення можуть виглядати жовтими. Так, після висихання можуть з’явитися прозорі виділення жовтого кольору. У цьому випадку немає причин для занепокоєння.

Деякі жінки відчувають жовті виділення за кілька днів до менструації. Це тому, що ваше тіло починає виробляти більше слизу прямо перед менструацією.

Жовті виділення також можуть бути сумішшю слизу і дуже невеликої кількості менструальної крові.

Бактеріальні інфекції також можуть бути винні в жовтих виділеннях. До інших причин жовтих виділень відносяться такі ЗПСШ, як трихомоніаз або гонорея.

Симптоми включають:

 • Свербіж і подразнення;
 • Виділення зеленувато-жовтого (темного) кольору;
 • Пінисті виділення;
 • Вагінальний запах або виділення з неприємним запахом;
 • Сильні спазми в животі (рідко).
 

Якщо за кілька днів до менструації у вас з’явилися жовті виділення без будь-яких інших симптомів, швидше за все, в лікуванні немає необхідності. Але в деяких випадках жовті виділення виникають через інфекцію. В цих випадках доступні методи лікування.

Якщо у вас з’являються жовті виділення через таку інфекцію, як трихомоніаз, ваш лікар може призначити антибіотики.

Водянисті виділення при ендометріозі

Водянисті виділення зазвичай не пов’язані з ендометріозом. У більшості випадків водянисті виділення це абсолютно нормально.

Три основних причини рідких виділень:

 • Овуляція;
 • Сексуальне збудження;
 • Заняття спортом.
 

Якщо у вас з’являються водянисті виділення сірого кольору з неприємним запахом, можливо, у вас інфекція. Зверніться до лікаря, щоб підібрати оптимальні варіанти лікування.

Ендометріоз і вагітність

Коли будь-який з статевих органів пошкоджений, заблокований або роздратований ендометрієм, стає важче завагітніти і виносити плід. Вік, здоров’я і тяжкість стану також вплинуть на шанси виношувати дитину до терміну.

Вагітність тимчасово припинить хворобливі і рясні менструальні кровотечі, які часто характерні для ендометріозу.

Деяким жінкам допомагає підвищений рівень прогестерону під час вагітності. Вважається, що цей гормон пригнічує і, можливо, навіть скорочує зростання ендометрію.

Прогестин, синтетична форма прогестерону, часто використовується для лікування жінок з ендометріозом.

Однак інші жінки не відчують поліпшення. Деякі навіть можуть виявити, що симптоми погіршуються під час вагітності. Це тому, що, коли матка розширюється, щоб пристосуватися до зростаючого плоду, вона може тягнути і розтягувати зміщені тканини. Це може викликати дискомфорт. Підвищення рівня естрогену також може сприяти зростанню ендометрію.

Навіть якщо ваші симптоми покращаться під час вагітності, вони відновляться після народження дитини. Грудне вигодовування може затримати повернення симптомів, але, як тільки менструація повернеться, симптоми, швидше за все, повернуться.

Ендометріоз може збільшити ризик ускладнень при вагітності та пологах. Це може бути викликано запаленням, структурними ушкодженнями матки і гормональними впливами, що викликають ендометріоз. Можливі і виділення, причинами яких можуть стати певні події.

Викидень

Кілька досліджень підтвердили, що частота викиднів вища у жінок з ендометріозом, ніж у жінок без цього захворювання. Це вірно навіть для жінок з легким ендометріозом. Важливо розпізнавати ознаки, щоб звернутися за медичною допомогою, яка може знадобитися для одужання.

Наприклад:

Якщо термін менший 12 тижнів вагітності, симптоми викидня нагадують симптоми менструального циклу:

 • кровотеча;
 • спазм;
 • біль у спині.
 

Жінка також може помітити відходження шматочків тканини. Симптоми при вагітності більше 12 тижнів в основному такі ж, але кровотеча, спазми і виділення тканин можуть бути більш серйозними.

Передчасні пологи

Згідно з аналізом декількох досліджень, вагітні жінки з ендометріозом в 1,5 рази частіше, ніж інші майбутні мами, народжують до 37 тижнів вагітності.Додано: 03/23/21 6:15
Категорія: Гінекологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.