Головна / Гінекологія‎ / Причини кров’яних виділень після сексу

Причини кров’яних виділень після сексу

Коли виникає вагінальна кровотеча після статевого акту, це називається посткоїтальною кровотечею. Якщо у жінки з’являються вагінальна кровотеча або коричневі виділення після сексу, і вони не пов’язані з менструацією, потрібно звернутися до лікаря.

Зазвичай проблеми, що провокують подібні виділення, очевидні і не небезпечні, але в деяких випадках це може бути ознакою чогось більш серйозного.

Причини кров'яних виділень після сексу 1

Що таке посткоїтальна кровотеча?

Посткоїтальна кровотеча це вагінальна кровотеча, яка виникає протягом 24 годин після статевого акту. Зазвичай у жінки має бути вагінальна кровотеча тільки під час менструації, але якщо у неї нерегулярні періоди, жінка не може бути впевнена, нормальна кровотеча (місячні) чи ні.

Якщо немає впевненості, чи є кровотеча початком менструації, потрібно звернутися до свого гінеколога, щоб обговорити можливі причини. Сильна кровотеча відразу після сексу — це не нормально, в цьому випадку потрібно звернутися за невідкладною медичною допомогою.Чому з’являються кров’янисті виділення після сексу

Репродуктивну систему жінки можна розділити на верхню і нижню частини:

  • Верхня частина включає тіло матки, маткові труби і яєчники. Кровотеча під час менструації виникає, коли слизова оболонка матки руйнується в рамках нормального місячного циклу.
  • Нижня частина репродуктивної системи жінки це шийка матки( цервікс), піхва, а також вульва і статеві губи, які знаходяться зовні, прикриваючи вхід у піхву.
  • При розвитку посткоїтальної кровотечі зазвичай страждають нижні відділи. Ми обговоримо найбільш поширені причини посткоїтальної кровотечі.
 

Поліпи шийки і тіла матки

Поліпи виникають, коли деякі клітини в певній області розростаються занадто сильно. Вони можуть виникати в багатьох частинах вашого тіла і зазвичай не є серйозними. Оскільки поліп складається з клітин, які виросли ненормально швидко, вони іноді можуть перерости в рак. Вважається, що саме так починається рак кишечника.

Поліпи шийки матки часто виникають у жінок з поліпами всередині матки. Якщо поліпи розростаються занадто сильно, вони можуть випирати з отвору шийки матки в піхву. Клітини на поліпах не такі жорсткі, як шкіра, тому, якщо їх травмувати під час статевого акту, вони будуть кровоточити.

В рідкісних випадках поліпи тіла матки переростають в рак слизової оболонки матки, що називається раком ендометрію.

Рак ендометрію зазвичай не виявляється в мазку з шийки матки, але зазвичай викликає нерегулярна вагінальна кровотеча до того, як він дуже прогресує, тому є хороші шанси на лікування.

Шийний ектропіон

Цей стан не є серйозним захворюванням, але вважається однією з найбільш частих причин посткоїтальної кровотечі. Іноді жіночі гормони змушують клітини всередині шийки матки розростатися назовні в ту частину цервіксу, яку лікарі можуть побачити при взятті мазка з шийки матки.Ось чому іноді після мазка може виникнути кровотеча. Ектропіон шийки матки схожий на поліпи шийки матки, за винятком того, що клітини не надто сильно розрослися і не є аномальними, вони просто знаходяться не в тому місці на зовнішній стороні шийки матки, де вони можуть бути пошкоджені під час сексу.

Кандидоз або молочниця

Іноді важка форма молочниці може викликати кровотечу. Зазвичай, виникає багато виділень і дискомфорт, свербіж і печіння, почервоніння слизових. Купити засіб від молочниці можна без рецепту в аптеці.

Але якщо жінка лікує молочницю, а кровотеча не проходить або вона часто хворіє молочницею, потрібно звернутися до гінеколога для обстеження. Рецидив молочниці може бути ознакою діабету.

Кровотеча через протизаплідні

Коли жінка вперше починає приймати оральні контрацептиви або робити ін’єкції, у неї можуть бути нерегулярні кровотечі протягом 2-3 місяців.

Нерегулярні кровотечі при ін’єкціях досить часте явище, і це одна з основних причин, по якій жінки перестають використовувати цей вид контрацепції.

Якщо жінка веде статеве життя і не планує вагітність, існує безліч різних ефективних методів контрацепції. Потрібно знайти метод контрацепції, який підходить найбільше.

Кровотеча викликана сексом

Іноді сам секс може викликати кровотечу. Іноді це може статися під час першого статевого акту, але кровотеча не повинна тривати більше пари днів.

Хоча сексуальна активність зазвичай не викликає пошкодження піхви, іноді може статися розрив. У стінках жіночої піхви багато кровоносних судин прямо під поверхнею, тому кровотеча може бути дуже сильною і потребує лікування в лікарні. Кровотеча з піхви після сексу частіше зустрічається, якщо жінка пережила менопаузу і у неї припинилися менструації.

Це часто пов’язано зі станом, званим атрофічним вагінітом, коли слизова оболонка піхви стає тоншою і більш сприйнятливою до інфекції. Жінки, які приймають ліки від раку грудей (наприклад, тамоксифен), також можуть мати це захворювання через низький рівень гормонів.

Використання лубриканта на водній основі під час сексу може допомогти запобігти кровотечі, якщо вона є причиною.

Менш поширені, але більш серйозні причини

Рак шийки матки – серйозне захворювання, але при ранньому лікуванні його можна повністю вилікувати. На щастя, цей рак можна визначити за допомогою мазка, перш ніж він стане серйозною загрозою. Мазок з шийки матки дуже ефективний спосіб запобігання раку. Шанси захворіти на рак шийки матки, якщо жінка регулярно робить мазки, дуже низькі.

Проте, жоден тест не є ідеальним, тому навіть якщо жінка недавно робила мазок, їй все одно потрібно звернутися до лікаря, якщо виникла посткоїтальна кровотеча.

Запалення шийки матки зазвичай провокується інфекцією, що передається статевим шляхом (ІПСШ). Деякі ІПСШ, такі як хламідіоз та гонорея, є серйозними та потребують лікування. Інфекція може поширюватися від шийки матки до матки та маткових труб і викликати проблеми з вагітністю. Тому що вони передаються статевим шляхом, статевого партнера (-ів) також необхідно буде перевірити на наявність інфекції.

Презервативи дуже ефективний захист від таких інфекцій, як хламідіоз і гонорея. Вони також захищають від вагітності та серйозних захворювань, таких як ВІЛ.

Вагітність

Кровотеча на ранніх термінах вагітності є цілком звичайним явищем. Більшість жінок дізнаються про свою вагітність незабаром після пропуску чергової менструації. Але багато інших не усвідомлюють, що вагітні протягом пари місяців. Якщо кровотеча на ранніх термінах вагітності відбувається приблизно в той час, коли жінка очікує менструацію, легко прийняти її за чергові місячні.

Важливо визначити вагітність якомога раніше. Якщо жінка вагітна, може знадобитися змінити спосіб життя, наприклад, відмовитися від куріння або вживання алкоголю, щоб забезпечити дитині найкращий початок життя.

Лікування кровотеч на ранніх термінах вагітності сильно відрізняється від лікування посткоїтальних кровотеч.

Гінеколог може заборонити деякі ліки, якщо ви вагітні. Кровотеча на ранніх термінах вагітності може виникнути при позаматковій вагітності, яка виникає, коли зародок росте в матковій трубі. Це потенційно дуже небезпечно.

Як діагностується посткоїтальна кровотеча

Щоб з’ясувати причину кровотечі, гінеколог повинен задати жінці кілька особистих питань про сексуальну активність. Ці питання можуть трохи бентежити, але лікар постійно говорить про це. Чим більше інформації буде надано, тим легше буде дізнатися, що відбувається.

Гінекологу також необхідно буде дізнатися про те:

  • які протизаплідні засоби використовуються;
  • про будь-які інші ліки, які приймає жінка;
  • коли останній раз вона здавала мазок з шийки матки.
 

Лікар може також призначити проведення деяких поширених аналізів та процедур:

  • Зразок сечі для перевірки на вагітність або запалення сечових шляхів.
  • Вагінальне обстеження для виявлення причин кровотечі з піхви або шийки матки. Це обстеження аналогічне забору мазків. Одночасно з цим можна провести повторний мазок і тести на інфекцію.
  • Іноді гінеколог може також провести тест з використанням дуже тонкої пластикової трубки для збору зразка слизової оболонки матки. Перед цим обстеженням виключається вагітність.
  • Ультразвукове сканування особливо важливе, якщо тест на вагітність позитивний. УЗД-дослідження також визначить наявність проблеми з маткою або яєчниками, воно показане, якщо жінці більше 45 років або якщо в сімейному анамнезі є певні типи раку.
 

Лікування посткоїтальної кровотечі буде залежати від причини. Лікар порадить найкращий план дій після того, як буде поставлений діагноз.Додано: 03/26/21 6:16
Категорія: Гінекологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.