Головна / Поради / Остеохондроз — одна з «хвороб цивілізації». Як правильно його лікувати?

Остеохондроз — одна з «хвороб цивілізації». Як правильно його лікувати?

Сьогодні до переліку так званих «хвороб цивілізації» додався остеохондроз, хоча це й не хвороба у звичайному розумінні цього слова. Лікарі кваліфікують його як дегенеративно-дистрофічні зміни структури хрящових тканин хребта.

Ті втрачають свою пружність та еластичність з віком та внаслідок щоденних незначних пошкоджень. Як з’являються ці «незначні пошкодження», а також як вилікувати остеохондроз, розповімо у статті.

Остеохондроз — одна з «хвороб цивілізації». Як правильно його лікувати? 1

Стресові фактори, які викликають остеохондроз

Якщо раніше цей стан діагностували переважно у літніх людей, то віднедавна він значно помолодшав. Фахівці Інституту вертебрології та реабілітації зазначають, що до них зі скаргами на хронічний біль у спині звертаються й 30-річні.

Чому міжхребцеві диски втрачають свою пружність у такому молодому віці? • малорухливість (гіподинамію) та сидячу роботу;
 • неправильне харчування та надмірну вагу;
 • недостатній тонус м’язового корсету;
 • надмірні та несиметричні фізичні навантаження на хребет.
 

До гіподинамії як однієї з причин додалася й зовсім нова. Це тривале статичне положення з зігнутою шиєю під час використання смартфона чи планшета. Виявляється, що наша шия не пристосована до глибокого нахилу впродовж кількох годин поспіль.

З часом це викликає пошкодження шийно-плечових м’язів та хрящової тканини. А далі — деформація хребта, м‘язовий гіпертонус, головний біль і, звичайно, остеохондроз шийного відділу. За кордоном наслідки такого «залипання» вже охрестили text-neck. Причому найбільше часу у ґаджеті проводять діти та молодь.

На сайті лікувального закладу вказано ivr.ua/ua/osteohondroz, що це, зокрема, відбувається й через неправильний спосіб життя.

Остеохондроз — одна з «хвороб цивілізації». Як правильно його лікувати? 2

Види остеохондрозу та його симптоми

Зміни у структурі хрящових тканин можуть виникнути у будь-якому відділі хребта.

Тому класифікують: • шийний остеохондроз: для нього характерні болі у шиї, руках, плечовому поясі, він часто супроводжується головним болем, запамороченнями, появою «мушок» або плям перед очима, шумом у вухах;
 • грудний остеохондроз: з’являється біль в області грудної клітини, серця, пахв, буває дихальний дискомфорт, задишка, м’язові спазми;
 •  поперековий остеохондроз: виникають болі у попереку з іррадіацією в ноги, верхню частину стегон та органи малого тазу, це навіть може призводити до еректильної дисфункції.
 

Взятися за своє здоров’я варто вже за перших симптомів остеохондрозу. Нехтування ними може призвести до більш серйозних захворювань: грижі хребта, протрузій, радикуліту, артрозу, неврологічних ускладнень та ін.

До того ж протидія остеохондрозу на ранніх стадіях не потребує значних фінансових витрат, а самі заходи радше мають загальнозміцнювальний вплив на організм. Лікарі рекомендують зайнятися йогою та плаванням, замінити звичайні крісло та матрац на ортопедичні, переглянути свій раціон та додати їжу, що містить кальцій, білки та хондропротектори, пити достатньо води, приймати сонячні ванни для синтезу вітаміну D, який бере участь у процесі засвоєння кальцію.

Хоча перераховані заходи не зможуть повністю позбавити від остеохондрозу, вони знімуть симптоматику, а також попередять погіршення цього болісного стану.

Лікування остеохондрозу на базі клініки

Лікування остеохондрозу на більш пізніх стадіях, коли біль у спині супроводжує людину постійно, проводять у клініці IVR. Новітнє обладнання та досвід лікарів дозволяють підібрати для кожного пацієнта індивідуальну оздоровчу програму.

Залежно від стану здоров’я та супутніх ускладнень призначають:

 • корекцію хребта;
 • лікувальний масаж та ЛФК;
 • кінезіотерапію;
 • фізіотерапевтичні процедури;
 • медикаментозну терапію.
 

Філіали лікувального центру розташовані у Києві, Львові та Івано-Франківську, тож сюди за кваліфікованою допомогою мають змогу звернутися хворі з різних куточків України.Додано: 09/23/19 6:53
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.