Головна / Поради / Ковбасний сир — корисно чи шкідливо?

Ковбасний сир — корисно чи шкідливо?

В Радянському Союзі цей продукт з’явився в 50-і роки і відразу отримав народне визнання: він був смачним, дешевим і доступним. В наші дні ковбасний сир залишається таким же недорогим, але технологія виробництва змінилася: тепер смак відрізняється від традиційного. Розповідаємо, з чого роблять сучасний сир, і чи корисно його їсти.

Що в складі ковбасного сиру?

Ковбасний сир — корисно чи шкідливо? 1

За стандартом його роблять із залишків твердих сирів, сиру і сухого молока. Однак деякі виробники використовують ще й вершкове масло, вершки, сметану, молочну сироватку і різні добавки. Техніка приготування та ж, що й у плавленого сиру: його подрібнюють, змішують з іншими інгредієнтами і відправляють в «котел – плавитель».

Правда, що його роблять з прострочених сирів?

Ні, насправді виробники використовують «некондиційні тверді сири» — так називають головки неправильної форми або залишки сирних кірочок.

Ковбасний сир коптять. Це шкідливо?

Натуральне копчення не небезпечне, коли виробники використовують тирсу безпечних, не смолистих дерев: ясена, берези, вільхи, дуба.Деякі сорти сиру взагалі не коптять, а поливають концентратом, який і надає апетитний аромат. Ця технологія називається «рідкий дим».

Чи корисно їсти ковбасний сир?

Ковбасний сир — корисно чи шкідливо? 2

Так, як і в будь-якому молочному продукті в ньому багато білка, вітамінів А, В, С, Н, Е, РР, D, натрію, кальцію, сірки, фосфору, калію, магнію, міді, цинку і заліза.

Однак їсти кілограмами його не варто: він досить калорійні, містить багато солі і лимонної кислоти, — вона підвищує рівень шлункового соку і небажана для хворих на гастрит.

До того ж, технологія “рідкий дим” досить спірна: в країнах ЄС її використання обмежують через те, що можуть міститися канцерогени.

Як вибрати кращий ковбасний сир?

Ось кілька простих порад:

  • Зверніть увагу на колір в розрізі: він повинен бути рівномірним;
  • У правильного ковбасного сиру щільна, пружна консистенція. Він не кришиться при нарізанні. А ось тріщини на сирному тісті говорять про неправильне зберігання;
  • Простежте, чи немає в складі рослинних жирів: інакше це буде не сир, а сирний продукт. Він повинен коштувати дешевше;
  • Віддавайте перевагу продукту з позначкою «копчений», а не «з ароматом копчення».
 Додано: 05/17/19 9:55
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.