Головна / Поради / А чи дійсно корисно плакати?

А чи дійсно корисно плакати?

Кажуть, що сльози – це хороший спосіб зняти стрес і змусити свій організм виробляти гормони радості. Розбираємося, чи так це з наукової точки зору.

А чи дійсно корисно плакати? 1

Чому ми плачемо?

Вчені точно не знають: ця тема слабо вивчена. Загадка ускладнюється через те, що людина – єдиний біологічний вид, який плаче через емоції. Однак є кілька гіпотез:

Дорослі люди роблять це з тієї ж причини, що і немовлята. Привертають до себе увагу, просять підтримки і допомоги, повідомляють оточуючим: мені погано. Однак залишається питання: чому люди плачуть навіть наодинці з собою?

Можливо, це допомагає оцінити власний емоційний стан. Усвідомити, що ти сильно засмучений, і тобі потрібен тайм-аут. Але і ця версія звучить досить дивно: чому тоді ми плачемо від щастя або від сміху?

І найпопулярніша: сльози допомагають нам впоратися з емоційним навантаженням. “Ридання послаблюють гіркоту мук”. У 1986 році навіть провели дослідження: автори 94% статей про плачі стверджували, що так і є.Чи правда це?

Ні. Сучасні дослідження показують зворотне: найчастіше після сліз люди відчувають себе ще гірше. Катарсису або взагалі не відбувається, або він досить слабкий.

Марно дивитися сумні фільми, щоб підняти собі настрій – зазвичай він після такого тільки погіршується (однак є наукова робота, яка показує протилежне: спочатку стає гірше, але потім – значно краще).

Чому тоді мені дійсно стає легше?

Це може пояснити недавнє дослідження австралійських психологів. Вони запропонували добровольцям 40 можливих тверджень: від «плач приносить полегшення» до «плач робить людину слабкою». Учасники оцінювали справедливість висловлювань за шкалою від 1 до 7.

І ось які уявлення про плач були найпоширенішими:

  • Поплакати одному корисно.
  • Полакать одному марно.
  • Плакати на людях шкідливо – можуть засудити.
 

Тобто серед учасників не було ні явно негативної, ні явно позитивної думки про плач. Вчені припустили, що тут може діяти динамічний взаємозв’язок: люди, яким сльози здаються корисними, страждають від них менше, і навпаки. Від поглядів на емоції залежить вплив цих самих емоцій.А чи дійсно корисно плакати? 2

Цю гіпотезу підтверджує той факт, що жінки в середньому плачуть 5,3 рази на місяць, а чоловіки – лише 1,3 рази. Або що в країнах, де суспільство терпиміше ставиться до сліз, люди плачуть більше. Однак сказати щось напевно поки що складно – вченим ще належить вивчити природу наших сліз і нарешті відповісти на питання: чи не зашкодить нашому здоров’ю черговий перегляд «Титаніка»?Додано: 09/6/19 9:44
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.