Головна / Поради / Чому пупок погано пахне і що з цим робити

Чому пупок погано пахне і що з цим робити

Коли мова заходить про гігієну окремих частин тіла, пупок приходить на розум в останню чергу. І найчастіше це відбувається тоді, коли ви самі помічаєте, що в ньому повно бруду, або, що ще гірше, коли партнер говорить вам, що з вашого пупка не надто приємно пахне.

Чому пупок погано пахне і що з цим робити 1

Звичайно, пупок і не повинен пахнути трояндами. Як мінімум тому, що, як і під пахвами, він майже не взаємодіє з повітрям, так що омертвілі клітини, частинки бруду і поту, а також понад 60 видів бактерій відчувають себе тут зовсім чудово.

І якщо ви чистите пупок регулярно і досить ретельно (тільки це важливо — ні в якому разі не агресивно!), неприємного запаху немає бути.

Тут корисно мати на увазі і те, що якщо ви акуратно чистите пупок раз в 1-2 тижні, проте аромат не стає кращим, причини можуть бути в чомусь іншому.

Ось кілька варіантів, які варто мати на увазі:  • Ви просто повинні чистити його частіше. Всі ми різні, бруднимося з різною швидкістю, по-різному фізично активні і маємо потовиділення різної інтенсивності. Так що для початку спробуйте чистити пупок частіше (з використанням м’якого мила) — можливо, це і буде рішенням.
  • Можливо, там застряг ворс від одягу. Ну, або будь-який інший побічний продукт, який поглинає вологу і тим самим покращує “житлові умови” бактерій. Це може бути неочевидно, але одяг з натуральних тканин в цьому сенсі становить більшу небезпеку, ніж синтетика.
  • А же це може бути і дріжджова інфекція. Дріжджі типу candida присутні скрізь на нашій шкірі (і пупок не є винятком), але, як правило, нешкідливі. Однак відповідні умови (тепле і вологе середовище) можуть привести до виникнення повноцінної дріжджовий інфекції, якщо гігієна — і знову про неї — виявиться недостатньо ретельною. У групі ризику, кажуть експерти, знаходяться люди з діабетом і аутоімунними захворюваннями. Плюс, у випадку з інфекцією симптомами також стануть свербіж, печіння і прозора рідина, що виділяється з пупка.
 

Так як потрібно чистити пупок?

Порада дуже проста – робіть з ним в душі точно так само, як ви робите з пахвами.

Впевнені, ви знаєте, що саме пахви, пахову область і область під грудьми у жінок важливо мити з милом, тоді як решті всієї поверхні шкіри досить мильної піни. Так ось, тепер в цьому списку ще й ваш пупок.

І не колупайтеся в ньому, будь ласка, ватною паличкою. А якщо ви все-таки зробили це, після чого пупок став червоним і опухлим — негайно покажіться лікарю.Додано: 11/19/19 10:26
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.