Головна / Поради / Генетика може пояснити, чому контрацептиви не завжди працюють

Генетика може пояснити, чому контрацептиви не завжди працюють

Ніяка форма протизаплідних засобів не є на 100% ефективною. Нове дослідження пояснює, чому невелика кількість жінок, які використовують гормональні методи контрацепції, все ще вагітніють, навіть якщо вони використовують їх правильно.

Вся справа в генетиці

Генетика може пояснити, чому контрацептиви не завжди працюють 1

Нове дослідження, опубліковане в журналі Obstetrics & Gynecology («Акушерство і гінекологія»), пояснює, що у частини жінок є генетичні особливості, які знижують їх ефективність гормональних методів контрацепції.

Гормональні методи контрацепції, такі як таблетки, імплантати або ін’єкції, працюють шляхом вивільнення синтетичних аналогів жіночих гормонів, зазвичай естрогену і прогестину, що заміщує місячний цикл жінки і запобігає овуляції.

Як це не парадоксально, прийом цих гормонів «обманом» змушує жіночий організм думати, що вагітність настала, що зупиняє щомісячне вивільнення яйцеклітини. Гормони також допомагають запобігати вагітності, потовщуючи слиз біля шийки матки, що перешкоджає проникненню сперматозоїдів в яйцеклітину.

Дослідники з Університету Медичної школи Колорадо кажуть, що близько 5% жінок є носіями гена, який стимулює вироблення ферменту, який швидше розщеплює гормони у протизаплідних засобах. Саме тому протизаплідні, особливо з низькими дозами гормонів, захищають таких жінок ненадійно.Взаємодія між геном і лікарським препаратом

Щоб дізнатися, як набір генів жінки впливає на гормональні протизаплідні засоби, дослідники вивчили 350 здорових жінок (середній вік 22,5 року) з встановленим контрацептивним імплантатом. Цей довгостроковий протизаплідний пристрій знаходиться під шкірою і виробляє гормони, необхідні для запобігання овуляції.

Приблизно у 5% жінок рівні протизаплідних гормонів в організмі були низькі. Провідний автор дослідження Аарон Лазорвітц зазначив, що у цих жінок був активний ген CYP3A7*1C. У більшості він «відключається» ще у внутрішньоутробному періоді, до народження, але у деяких жінок ген залишається активним.

Дотримуйтесь правил

Генетика може пояснити, чому контрацептиви не завжди працюють 2

За даними Центрів з контролю і профілактики захворювань, 24% жінок використовують гормональні засоби контрацепції, наприклад, таблетки або імплантати.

І багато випадків неефективності контрацептивних препаратів обумовлені порушенням їх застосування, наприклад, пропуском прийому декількох таблеток. Але навіть якщо ви є носієм гена, що знижує ефективність контрацептивів, це не означає, що ви позбавлені захисту.

В основному генетика знижує ефективність протизаплідних з низьким вмістом гормонів, зокрема таблеток. Що стосується імплантатів, то ступінь його захисту вища, і генетика її не знижує.

Арон Лазорвіц вважає, що дослідження в цій галузі дозволять в майбутньому розробити особливі програми обстежень, можливо, скринінги, які допоможуть індивідуально підбирати найбільш ефективні та надійні варіанти контрацепції, що враховують всі особливості конкретної жінки.

Додано: 04/17/19 9:38
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.