Головна / Поради / Лікарі нагадують, що ватяні палички небезпечні

Лікарі нагадують, що ватяні палички небезпечні

Медичні фахівці в черговий раз попереджають — ватяні палички не призначені для чищення вух. Приводом для заяви фахівців стала опублікована в австралійському журналі історія.

Її героїня, 37-річна Жасмин, розповіла, що страждала обсесивно-компульсивним розладом, через який вона щодня чистила вуха ватяними паличками. В один з вечорів вона помітила на ватяній паличці кров.

Лікарі нагадують, що ватяні палички небезпечні 1

Подальше обстеження показало, що вона проткнула паличкою барабанну перетинку, це в подальшому спровокувало розвиток інфекції. Через ОКР та активне використання ватних паличок жінка цілком могла втратити слух.

Історія Жасмин — зовсім не рідкість. Пацієнти регулярно звертаються в лікарні з подібними травмами, проте ще більша кількість травмованих людей за медичною допомогою не йдуть.Лікарі попереджають, що користуватися ватяними паличками для чищення вух кожен день не має сенсу і навіть може погіршити ситуацію. Регулярне їх застосування може привести до посиленого утворення сірчаних пробок.

Крім того, використання ватних паличок може сприяти занесенню інфекції — патогенних бактерій, які можуть призвести до запалення головного мозку або іншого небезпечного захворювання.

Оптимальна частота використання — один-два рази на місяць, решту часу досить просто регулярно вмиватися і мити голову — вода здатна видалити надлишки сірки.

Екоактивісти нагадують і про потенційну шкоду, яку палички з пластиковою основою можуть завдати навколишньому середовищу.Додано: 08/19/19 10:13
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.