Головна / Гінекологія‎ / Як дізнатися, чи є у мене хламідіоз?

Як дізнатися, чи є у мене хламідіоз?

За результатами опитувань, хламідіозом хворіє 30% людей у всьому світі, причому більшість з них — чоловіки. Багато хто вважає це ЗПСШ не небезпечним, і тому не поспішають з лікуванням. Однак ця помилка може коштувати вам здоров’я: розповідаємо, чому не можна нехтувати терапією, і чим може обернутися наявність хламідій в організмі.

Як дізнатися, чи є у мене хламідіоз? 1

Що це за захворювання?

Хламідії потрапляють в організм статевим шляхом і поселяються на епітелії слизових оболонок. Тому мікроорганізми провокують не тільки хвороби сечостатевої системи, але і патології очей, суглобів, органів дихання, шкіри та інших органів.

Чи можуть хламідії призвести до серйозних недуг?

Так, за даними вчених Європейського та Американського товариства онкологів, інфекція може спровокувати розвиток раку шийки матки, яєчників і сечового міхура. А ще хламідіоз може привести до безпліддя, позаматкової вагітності і численних патологій у новонародженого.

Як дізнатися, чи є у мене хламідіоз? 2

Які симптоми повинні насторожити?

Зазвичай протягом перших трьох тижнів після зараження у людини немає ніяких симптомів. Тільки після цього у жінок можуть з’явитися виділення з піхви і печіння під час сечовипускання. У чоловіків — виділення з статевого члена, печіння і набряк яєчок.

Однак часто хламідіоз протікає взагалі без симптомів.Як дізнатися напевно?

Потрібно звернутися до лікаря. Ці бактерії складно виявити, тому звичайного мазка або бактеріологічного посіву буде недостатньо. Потрібно провести пряму імунофлюоресценцію (ПІФ) і ДНК-діагностику (ПЛР).

Чи можна вилікувати хламідіоз?

Так, але лікуватися доведеться обом партнерам. Крім антибіотиків лікарі радять вести здоровий спосіб життя, дотримуватися дієти і відмовитися від статевого життя на час лікування.

Після закінчення терапії потрібно буде повторно здати аналізи. Якщо хламідії будуть все ще присутні в організмі, буде потрібно повторне лікування.

Як не заразитися хламідіозом?

Потрібно використовувати презерватив під час будь-якого сексуального контакту. Навіть під час анального сексу можна підхопити бактерії, які призведуть до хламідіозу прямої кишки.

Додано: 06/13/19 7:29
Категорія: Гінекологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.