Головна / Кардіологія‎ / Які серцево-судинні захворювання частіше атакують жінок?

Які серцево-судинні захворювання частіше атакують жінок?

Всупереч поширеній думці, жінки стикаються з такими хворобами не рідше, ніж чоловіки. А іноді і набагато частіше. Розповідаємо, чим відрізняються “жіночі” симптоми захворювань, і як їх запобігти.

Через що виникають хвороби серця?

Які серцево-судинні захворювання частіше атакують жінок? 1

Фактори ризику однакові і для жінок, і для чоловіків: незбалансоване харчування, малорухливий спосіб життя, спадковість, паління, пристрасть до алкоголю і відсутність регулярних обстежень.

Однак вчені виявили, що чоловіки частіше потрапляють на лікарняне ліжко через атеросклероз, куріння, алкоголізм і порушення обміну речовин. А для жінок головні фактори ризику — це діабет, аритмія, малорухливий спосіб життя і підвищений рівень холестерину.

Чи правда, що проблеми з серцем виникають у жінок пізніше, ніж у чоловіків?

Так, тому що їх організм виробляє більше естрогену: він допомагає регулювати рівень холестерину і захищає судини від пошкоджень. Однак після настання менопаузи рівень гормону падає, і ризик розвитку серцевих захворювань збільшується.«Жіночі» симптоми чимось відрізняються?

Так, у 70% жінок інфаркт починається практично непомітно: замість характерного гострого болю в грудях, виникають неприємні відчуття у верхній частині живота, в спині, в шиї і іноді в щелепі. Іноді симптоми навіть швидше нагадують печію, ніж інфаркт.

Це заважає поставити точний діагноз. Проте зараз в більшості клінік, крім стандартних обстежень, пацієнтам роблять додатковий аналіз крові на тропонін I — він показує, наскільки вражений серцевий м’яз, і дозволяє виявити навіть “млявий” інфаркт.

Які серцеві захворювання частіше зустрічаються у жінок?

Ось основні з них:

«Синдром розбитого серця»

Хвороба виникає через сильний стрес: він підвищує рівень білків, які призводять до запалення, а потім і до порушення серцевого ритму. За симптомами недуга схожа на слабкий серцевий напад: з’являються біль у грудях і утруднене дихання. Однак щоб зіткнутися з таким діагнозом, ще потрібно постаратися: курити, пити алкоголь, мати зайву вагу і, до того ж до всього, пережити сильне нервове потрясіння (наприклад, втрату коханого).

Повторний інфаркт міокардаЖінки, які пережили інфаркт, більш схильні до депресії, ніж чоловіки. А нервові розлади збільшують ризик повторного нападу на 53%.

Інсульт

За даними центру профілактичної медицини, інсульт діагностують у жіной на 14% частіше, ніж у чоловіків. Вчені припускають, що жінки більш схильні до цього захворювання через слабкість дрібних судин. Однак поки що цю гіпотезу не підтвердили.

Які серцево-судинні захворювання частіше атакують жінок? 2

Як можна зменшити ризик розвитку хвороб серця і судин?

Ось головні рекомендації ВООЗ:

  • Регулярно проходьте обстеження у лікаря, особливо після настання менопаузи: за законом, кожен росіянин має право пройти безкоштовну диспансеризацію 1 раз в 3 роки.
  • Приділяйте мінімум півгодини в день фізичних навантажень.
  • Збалансовано харчуйтеся: у вашому раціоні повинні бути присутніми фолієва кислота, вітаміни С, Е, D, кальцій, магній і калій.
  • Скоротіть кількість солі в раціоні до 5 г в день.
  • Відмовтеся від шкідливих звичок.
  • Висипайтеся: згідно з останніми дослідженнями, порушення сну можуть призвести до ожиріння і цукрового діабету. А вони, в свою чергу, збільшують ризик розвитку хвороб серця.
 Додано: 09/28/19 10:05
Категорія: Кардіологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.