Головна / Кардіологія‎ / Що з’їсти, щоб уникнути серцево-судинних захворювань

Що з’їсти, щоб уникнути серцево-судинних захворювань

Щоб цей орган залишався здоровим в будь-якому віці, потрібно не тільки відмовитися від шкідливих звичок і регулярно рухатися, але і правильно харчуватися. Розповідаємо, які продукти вам в цьому допоможуть.

Що з'їсти, щоб уникнути серцево-судинних захворювань 1

Яка їжа корисна для серця?

Будь-яка, яка допоможе зробити ваш раціон здоровим і збалансованим. Але особливу увагу варто звернути на продукти, які містять такі речовини:

Коензим Q10

Цей антиоксидант захищає клітини серця від пошкоджень. Проте з віком організму все важче його засвоювати: у людей старше 40 років вміст коензиму Q10 в міокарді на 30% нижче, ніж у двадцятирічних. Тому потрібна “підмога”: риба, горіхи, шпинат, тофу та інші рослинні продукти.Вітамін С

Його дефіцит може привести утворення бляшок на судинах. Найбільше вітаміну С міститься в лимонах, апельсинах, ківі, шипшині, червоному перці і чорній смородині.

Кверцетин

Антиоксидант захищає клітини серця, підтримує тонус судин, розріджує кров і тримає в нормі артеріальний тиск. У природі кверцетин зустрічається в різних яскраво забарвлених рослинах: помідорах, болгарському перці, зелені.

КлітковинаГрубі волокна знижують рівень холестерину і допомагають йому залишати організм природним шляхом. Клітковина міститься у фруктах, овочах і злаках. Однак для максимальної користі варто їсти зерно неочищеним: більшість “корисностей” накопичується саме в оболонках.

Лізин

Ця амінокислота потрібна для того, щоб холестерин не відкладався на стінках судин. Найбільше лізину міститься в рибі і м’ясі, а також в яєчному жовтку і бобових.

Що з'їсти, щоб уникнути серцево-судинних захворювань 2

Але я чув, що червоне м’ясо шкідливе для серця?

Якщо їсти цей продукт в міру, він не зашкодить. До того ж, в будь-якому м’ясі міститься велика кількість білка, заліза, цинку, вітаміну B12 та інших корисних для серця і судин речовин.

Проте варто бути обережнішим з переробленим м’ясом: згідно з дослідженням шведських вчених, зловживання ковбасами і сосисками може призвести до серцевої недостатності. ВООЗ рекомендує вживати не більше 40 г таких продуктів в день.

А кава шкідливо?

Всупереч поширеній думці, кофеїн тільки покращує роботу серця: він зменшує запалення в організмі і допомагає регулювати рівень холестерину. Більш того, кава багата антиоксидантами, які корисні для серця.Додано: 09/29/19 10:28
Категорія: Кардіологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.