Що з’їсти, щоб уникнути серцево-судинних захворювань

Щоб цей орган залишався здоровим в будь-якому віці, потрібно не тільки відмовитися від шкідливих звичок і регулярно рухатися, але і правильно харчуватися. Розповідаємо, які продукти вам в цьому допоможуть.

Яка їжа корисна для серця?

Будь-яка, яка допоможе зробити ваш раціон здоровим і збалансованим. Але особливу увагу варто звернути на продукти, які містять такі речовини:

Коензим Q10

Цей антиоксидант захищає клітини серця від пошкоджень. Проте з віком організму все важче його засвоювати: у людей старше 40 років вміст коензиму Q10 в міокарді на 30% нижче, ніж у двадцятирічних. Тому потрібна “підмога”: риба, горіхи, шпинат, тофу та інші рослинні продукти.

Вітамін С

Його дефіцит може привести утворення бляшок на судинах. Найбільше вітаміну С міститься в лимонах, апельсинах, ківі, шипшині, червоному перці і чорній смородині.

Кверцетин

Антиоксидант захищає клітини серця, підтримує тонус судин, розріджує кров і тримає в нормі артеріальний тиск. У природі кверцетин зустрічається в різних яскраво забарвлених рослинах: помідорах, болгарському перці, зелені.

Клітковина

Грубі волокна знижують рівень холестерину і допомагають йому залишати організм природним шляхом. Клітковина міститься у фруктах, овочах і злаках. Однак для максимальної користі варто їсти зерно неочищеним: більшість “корисностей” накопичується саме в оболонках.

Лізин

Ця амінокислота потрібна для того, щоб холестерин не відкладався на стінках судин. Найбільше лізину міститься в рибі і м’ясі, а також в яєчному жовтку і бобових.

Але я чув, що червоне м’ясо шкідливе для серця?

Якщо їсти цей продукт в міру, він не зашкодить. До того ж, в будь-якому м’ясі міститься велика кількість білка, заліза, цинку, вітаміну B12 та інших корисних для серця і судин речовин. Проте варто бути обережнішим з переробленим м’ясом: згідно з дослідженням шведських вчених, зловживання ковбасами і сосисками може призвести до серцевої недостатності. ВООЗ рекомендує вживати не більше 40 г таких продуктів в день.

А кава шкідливо?

Всупереч поширеній думці, кофеїн тільки покращує роботу серця: він зменшує запалення в організмі і допомагає регулювати рівень холестерину. Більш того, кава багата антиоксидантами, які корисні для серця.

Про автора Марічка Павленко 555 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар