Головна / Поради / Молодий хлопець осліп на “чіпсовій дієті”

Молодий хлопець осліп на “чіпсовій дієті”

Сімнадцятирічний хлопець з Брістоля (Англія) необоротно пошкодив зір через дієту, що складається з чіпсів і простого білого хліба. За словами матері все сталося несподівано і жахливо, проте лікарі змушені з нею не погодитися.

Молодий хлопець осліп на "чіпсовій дієті" 1

Вперше хлопчик відчув серйозні проблеми зі здоров’ям у 14 років. Тоді у нього почав падати слух, через що він потрапив на прийом до лікаря. Лікар швидко встановив, що проблема в поганому харчуванні і нестачі вітамінів

«Його дієта складалася в основному з щоденних чіпсів», — говорить доктор Деніз Атан. «Він харчувався чіпсами Принглз і іноді скибочками білого хліба, зрідка скибочками ковбаси, але категорично уникав овочів і фруктів».

Хлопчикові був поставлений діагноз — дефіцит вітаміну В12. Також була зафіксована втрата мінеральної щільності кісток.Вітамін В12, що міститься в основному в рибі, м’ясі, молочних продуктах і яйцях, необхідний для функціонування мозку, а також утворення еритроцитів, ДНК, білків, гормонів і жирів.

Ні, сім’я хлопчика не була бідною. Справа в тому, що підліток страждав від так званого розладу обмежувального прийому їжі — виснажливого розладу харчової поведінки, коли люди харчуються дуже вибірково, керуючись при цьому самими неймовірними критеріями.

Юному пацієнту були рекомендовані вітамінні добавки і поради, як поліпшити харчування з урахуванням його харчової невропатії. Але три роки по тому хлопець повернувся. І на цей раз через втрату зору. Попутно з’ясувалося, що ніяких добавок весь цей час він не приймав.

Недолік вітаміну В12 може призвести до невропатії зорового нерва, що прогресує у втрату зору.

«У нього виникли сліпі плями прямо в центрі поля зору», — пояснив лікар, — «Це означає, що він ніколи не зможе водити машину, також йому буде дуже важко читати, дивитися телевізор або розрізняти обличчя».

В даний час хлопця офіційно визнали сліпим, хоча зберігся периферичний зір, а це означає, що він все-таки може ходити без сторонньої допомоги.А мати досі не може повірити в те, що трапилося. Вона вигукує: «Син завжди був худим, у нас не було проблем з вагою. Всі постійно пов’язують нездорову їжу і ожиріння, але він був худим, як граблі! Випробування, що випало на нашу долю, було дуже травматичним. Мені хочеться кричати, коли я думаю про те, через що ми пройшли».Додано: 09/9/19 9:05
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.