Головна / Поради / Шашлик в маринаді: чи небезпечно купувати його в магазині?

Шашлик в маринаді: чи небезпечно купувати його в магазині?

На прилавках все частіше з’являється вже замариноване м’ясо: його можна насадити на шампури прямо з упаковки. Звучить заманливо, але чи безпечно це? Що відбувається з м’ясом, коли воно стільки часу лежить в маринаді? Як вибрати кращий продукт? Розповідаємо про все по порядку.

З чого роблять магазинний шашлик?

Зазвичай зі свинини і курки: в м’ясо вводять спеціальні речовини, які зберігають вологу, але і збільшують вагу продукту. В ідеалі крім нього і м’яса у відерці повинні бути тільки сіль, оцет, цибуля і спеції.

Однак часто виробники використовують стабілізатори, загусники, спеції і регулятори кислотності. Якщо їх в міру, в цих компонентах немає нічого шкідливого, але така рецептура суперечить нормам ДСТУ.

Правда, що для готового шашлику використовують тухле м’ясо?

Ні, експерти розвінчали цей міф. Вони перевірили продукцію 24 марок за 57 показниками, і все м’ясо було свіже. Більш того, в напівфабрикатах майже не було жиру і сполучної тканини. А це означає, що продукт хорошої якості.

Шашлик в маринаді: чи небезпечно купувати його в магазині? 1

Значить, він повністю безпечний?

Не зовсім. У продукції дійсно немає важких металів, пестицидів і радіонуклідів. Проте в одному зразку виявили сальмонели, а ще в чотирьох — бактерії кишкової палички. Тепер ці виробники зобов’язані усунути порушення.Як вибрати хороший шашлик?

Шашлик в маринаді: чи небезпечно купувати його в магазині? 2

Ось головні поради від експертів:

  • Краще вибирати м’ясо категорій А і Б — в інших буде багато сухожиль;
  • Не орієнтуйтеся на ціну: за результатами перевірки, найдорожчий зразок опинився в середині рейтингу, а найдешевший — на початку;
  • Уточніть дату виготовлення: вона повинна бути проштампована на етикетці, а не написана від руки. Зазвичай виробничий маринад зберігається не довше тижня;
  • Зверніть увагу на розмір кубиків м’яса. Краще щоб вони були однакового розміру, інакше шашлик не прожариться рівномірно;
  • Слідкуйте за температурою в холодильнику: вона не повинна бути вище + 6 °C. в іншому випадку продукт зіпсується;
  • Не перевозьте шашлик без термосумки: по дорозі на дачу бактерії встигнуть розмножитися. Або хоча б вибирайте шашлик з розмарином, корицею і гвоздикою: ці прянощі стримують ріст мікроорганізмів.
 Додано: 05/12/19 9:52
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.