Головна / Поради / Чому насправді хрустять суглоби: причини і способи лікування

Чому насправді хрустять суглоби: причини і способи лікування

Хрускіт в суглобах – тема спірна, так як думок щодо причини появи цього не самого милозвучного звуку багато.

Чому хрустять суглоби

І в цих суперечках істина не народжується: можна ще більше заплутатися, і в результаті вжити невірних заходів щодо усунення неприємного симптому. Але що насправді «змушує» суглоби хрустіти?

Чому насправді хрустять суглоби: причини і способи лікування 1

Перше, що треба запам’ятати і зрозуміти, – суглоби не можна розглядати самі по собі. Тіло людини об’єднано за допомогою м’язових ланцюгів.

М’язи не тільки забезпечують єдність тіла, але і фіксують положення суглоба, тому наші суглоби – це частина цілої, загальної механічної схеми тіла. Тому так не буває, щоб тіло було в порядку, а суглоби – ні.Друге правило: добре налагоджений механізм НЕ скрипить.

У нормі суглобові поверхні кісток збігаються одна з одною з вражаючою точністю до сотих часток міліметра. Їх ковзання гладке і плавне. Сколіоз, сколіотична хвороба, деформує весь організм, від верхівки до п’ят, тому і кістки, що формують суглоби, виявляються трохи не на своїх місцях. Згадаймо для більш яскравого прикладу скрипучі двері.

Якщо дверні петлі (в чомусь нагадують суглоб) зміщені, то при закриванні дверей ви почуєте і скрип і стук. Так ось, в наших суглобах відбувається те ж саме.

І тим не менш, хрускіт суглобів зустрічається в людей різного віку, навіть у немовлят, у яких, здавалося б, стан суглобів має бути ідеальним.

У немовлят це найчастіше обумовлено гіпотонусом м’язів. Тобто в самому суглобі порушень немає, але м’язи навколо занадто розслаблені, через що в певний момент руху суглобові поверхні розлипаються і лунає клацання.

У дітей старшого віку хрускіт і клацання в суглобах зазвичай є наслідком сколіозу і придбаних травм.А дорослі отримують на додачу до вищеописаних змін ще й структурні зміни в зв’язках і хрящах, що оточують суглоб. Вони ущільнюються, в них можуть відкладатися солі. Це створює опір звичному руху, так з’являється скрип.

Чому насправді хрустять суглоби: причини і способи лікування 2

Ще одним важливим фактором є печінка, вірніше, порушення її роботи. В такому випадку може скоротитися утворення суглобової рідини. І зараз саме час ще раз згадати двері, петлі яких давно не змащували.

Хронічне, або професійне перевантаження також викликає хрускіт суглобів. Це характерно для спортсменів, масажистів, музикантів.

Придбані травми суглобів також їх деформують і провокують появу «звукових ефектів» під час руху.

Що стосується ослаблених зв’язок, ця причина характерна не тільки для малюків. Якщо у людини порушена робота ендокринної системи або є нестача вітаміну D, будуть значно ослаблені м’язи і зв’язки.

В такому стані вони не можуть утримувати суглоб досить міцно, і тоді з’являється хрускіт. Якщо хрумтять багато суглобів, найчастіше це одна з ознак того, що функція щитовидної залози порушена.

Що робити, якщо хрустять суглоби

Перш за все, звернутися до лікаря-остеопата. Причин появи хрускоту в суглобах, як бачите, чимало. Тому фахівець повинен правильно визначити проблему, щоб знати, що необхідно опрацьовувати в першу чергу.

Буває, що людина перенесла пряму травму суглоба, перелом кінцівки. І неважливо, лікували цю травму оперативним шляхом чи ні, в будь-якому випадку потрібне остеопатичне лікування, так як оточуючі тканини після травми так і залишилися в скрученому і стислому стані. Прибрати це можна тільки руками.

Також слід відвідати лікаря-ендокринолога. Вам доведеться переглянути свій режим, харчування, усунути ендокринні порушення.

Чому насправді хрустять суглоби: причини і способи лікування 3

Як допомогти суглобам самостійно

Перш за все треба почати з фізичної активності. Але пам’ятайте, що вона повинна бути помірна. Наприклад, 10 000 кроків на день – це правильне, корисне навантаження.

Ще один прекрасний варіант – плавання. Це активність, при якій суглоби навантажуються по мінімуму, але в той же час в них відбувається активний рух.

Якщо ми говоримо про дорослих людей, звичайно, необхідно скорегувати харчування. У раціоні обов’язково повинні бути присутніми продукти тваринного походження. Наприклад, такі страви, як холодець – це джерело природного желатину, що бере участь в будівництві хрящової тканини. Також буде корисний будь-який тваринний хрящ, червоне м’ясо.

Болі в колінах

Окремо хотілося б поговорити про болі в колінах, так як нерідко хрускіт в колінних суглобах супроводжує больові відчуттям в цій же області.

І перш ніж перейти до основної причини – травми в копчиково-крижовій області, варто перерахувати інші захворювання, які також можуть провокувати появу болів в колінах.

Прямі травми: підвивихи, розтягування, розриви менісків, зв’язок (найчастіше трапляється у спортсменів), переломи кісток ніг, тазу.

Системні захворювання: остеопороз, подагра, ревматоїдний артрит.

Часто болі в колінах виникають у людей з плоскостопістю. Але це не причина. Це наслідок сколіозу, який розвивається через родову травму. Носіння взуття з мякою підошвою може викликати болі в колінах, так як раніше навантаження викривленого хребта йшло на стопи, а тепер перерозподіляється вище. І поки стопи «відпочивають», гомілки і стегна «віддуваються» за весь організм. Звідси і больові відчуття, і хрускіт.Додано: 12/1/19 11:02
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.