Гонорея: чому її важко вилікувати, і чим це загрожує?

Гонорея займає четверте місці за поширеністю: щорічно гонореєю (в народі — “трипером”) хворіють від 150 до 180 мільйонів чоловік. Розповідаємо, до чого призводить хвороба, і як виявити її на ранніх стадіях.

Що це за захворювання?

Гонорея передається статевим шляхом: може вразити як чоловіків, так і жінок. Найчастіше недуга зустрічається серед молодих людей у віці 15-24 років. Заразитися можна при вагінальному, анальному і оральному сексі: бактерія гонокок проникає через сечовипускальний канал. Якщо від недуги вчасно не позбутися, він може спровокувати хвороби статевої системи, прямої кишки і глотки:

  • При попаданні гонококів в сечовипускальний канал розвивається уретрит;
  • При проникненні в піхву — кольпіт (запалення піхви) або цервіцит (запалення шийки матки);
  • В ротову порожнину — стоматит, тонзиліт або фарингіт;
  • А при попаданні в пряму кишку — проктит (запалення прямої кишки).

Чим ще небезпечне це ЗПСШ?

У жінок невилікувана гонорея може викликати запалення органів малого таза, позаматкову вагітність, безпліддя і утворення рубцевої тканини, яка блокує маткові труби. Захворювання небезпечне для вагітних: інфекція призводить до порушень розвитку плода.

У чоловіків бактерія може викликати сильні болі в протоках, з’єднаних з яєчками, а іноді – безпліддя.

Як проявляється гонорея?

У перший тиждень після зараження симптомів немає. Потім у жінок можуть з’явитися жовтувато-білі виділення з піхви, біль внизу живота та кров’янисті виділення до або після менструального циклу. У чоловіків почне виділяється жовтувато-білий слиз з неприємним запахом, з’явиться печіння і біль.

Однак гонорея може протікати взагалі безсимптомно — і таке трапляється нерідко.

Як дізнатися напевно?

Потрібно звернутися до лікаря-венеролога. Для діагностики потрібно здати на аналіз виділення з сечівника, сечу і кров. Також лікар може призначити найточніший метод визначення гонококів — ПЛР-діагностику.

Чи можна вилікувати гонорею?

Так, для цього потрібно пропити курс антибіотиків. Однак не варто виписувати їх собі самостійно — за даними ВООЗ, останнім часом збільшується кількість стійких до препаратів штамів гонореї. І пам’ятайте: лікуватися від гонококової інфекції повинні обидва партнери, інакше після одужання заразитеся заново.

Як не підхопити інфекцію?

Для профілактики гонореї потрібно користуватися презервативами, а також вчасно перевірятися у лікаря, якщо у вас був незахищений секс.

Про автора Марічка Павленко 492 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.
ПоганоНе дужеМоже бутиДобреПрекрасно!
Loading...

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар