Головна / Кардіологія‎ / Спите вдень? Перевіртеся у кардіолога

Спите вдень? Перевіртеся у кардіолога

На думку експертів, ключові питання щодо денного сну – це причина, по якій вам необхідний денний відпочинок, і його тривалість. У деяких випадках необхідність денного сну говорить про низьку якість нічного відпочинку або про наявність проблем зі здоров’ям.

Не секрет, що багато хто з нас сплять дуже мало, жертвуючи сном на користь домашніх справ або роботи. Семигодинний сон щоночі для дорослих більше схожий на нездійсненну мрію, ніж на досяжну мету.

І в результаті вдень на роботі ми п’ємо каву, щоб хоч якось підбадьоритися. А може, потрібно просто знайти тихий куточок для півгодинного сну? Тим більше, що експерти вважають, що денний сон кілька разів на тиждень може допомогти запобігти, наприклад, серцевий напад.
Спите вдень? Перевіртеся у кардіолога 1

Навіщо потрібен сон?

Наше тіло і розум влаштовані так, що ми проводимо уві сні приблизно третину життя. Сон допомагає позбутися стресу і дозволяє відпочити життєво важливим органам. Ось чому недосипання може привести до згубних наслідків.

Наприклад, проведене раніше дослідження показало, що люди з генетичною схильністю до серцевих захворювань можуть знизить цей ризик, отримуючи правильну кількість сну. В той же час надлишок або дефіцит сну може збільшити ризик серцевого нападу.У деяких випадках денний сон дійсно може бути непоганим варіантом поведінки. Найбільша проблема полягає в тому, як визначити і виміряти періоди відпочинку, якщо ви вирішили поспати вдень.

Скільки спати вдень?

Вчені з Університетської лікарні Лозанни (Швейцарія) у своєму популяційному дослідженні використовували дані 3462 осіб, не страждаючих серцево-судинними захворюваннями. Вони вивчили, як часто і як довго добровольці спали вдень протягом тижня і в якому стані перебувало їх серце після цього.

Протягом наступних п’яти років дослідники зареєстрували серед учасників 155 смертельних і нефатальних кардіологічних медичних подій. Вони побачили, що люди, які спали вдень один або два рази на тиждень, значно знижували ризик виникнення цих подій порівняно з людьми, які цього не робили. Це спостереження також поширювалося на людей, які страждають апное сну, або тих, хто був відчував надмірну сонливість протягом дня.

Дослідження не виявило зв’язку між тривалістю денного сну і кардіологічними медичними подіями. Дане дослідження засноване на метааналізі 2015 року, опублікованому товариством досліджень сну.

Японські вчені неодноразово проводили подібні дослідження і з’ясували, що у людей, які сплять вдень, ризик отримати яке-небудь серцево-судинне захворювання знижується до певної точки, а потім зростають. Вчені прийшли до такого компромісного формулювання: денний сон тривалістю менше 30 хвилин є корисним для запобігання ішемічної хвороби серця. Але, по всій видимості, люди отримують протилежний ефект, якщо сплять довше.

Довго спати шкідливо?

Представлений висновок не означає, що денний сон шкідливий для здоров’я серця. Скоріше, необхідність денного сну означає, що у вашому організмі відбуваються ще якісь інші процеси, яким треба приділити увагу.Одним з експертів з цього питання є доктор Аніл Рама – засновник лабораторії медицини сну при центрі Кайзер-Перманенті, спеціаліст Центру наук про медицину і сні, а також автор нової книги «Закрий рот і спи». На його думку, ключовим моментом є якість нічного сну людини – є сон здоровий, чи страждає сплячий раптовими пробудженнями, порушеннями дихання і іншими проблемами, які йому заважають.

Спите вдень? Перевіртеся у кардіолога 2

Доктор Суджай Кансагра, доцент Медичного центру при Університеті Дьюка (Північна Каліфорнія), вважає нове дослідження про частоту денного сну і серцево-судинних захворюваннях цікавим. «Однак в кінцевому підсумку, як і в багатьох інших дослідженнях, виникає більше питань, ніж відповідей», – констатував він. За словами фахівця, якщо у людини немає безсоння, немає нічого поганого в тому, щоб подрімати вдень. Він рекомендує денний сон тривалістю 20-30 хвилин або більше 90 хвилин.

Нейт Мастерсон, голова відділу розробки компанії Maple Holistics, вважає найважливішою частиною нового дослідження те, що воно намагається визначити основну причину потреби в денному сні. «Якщо ви добре спите протягом ночі, вам не потрібно спати вдень», – зазначив фахівець в інтерв’ю порталу «Лінія здоров’я».

По суті, якщо ви втомилися і у вас є на цей час, короткий денний сон – це не найстрашніше. Але вам не слід ігнорувати основну причину втоми. І, що найголовніше, в цій думці сходяться всі фахівці.Додано: 10/6/19 10:13
Категорія: Кардіологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.