Як куріння впливає на відновлення кістки після перелому

Вчені знаходять все нові аспекти шкоди куріння. На цей раз команда дослідників з Медичного центру Beth Israel (BIDMC) прийшла до висновку, що куріння негативно впливає на здоров’я кісток.

Як куріння впливає на відновлення кістки після перелому 1

Фахівці вивчили вплив шкідливої звички на відновлення пацієнтів, які перенесли операцію з приводу перелому зап’ястя (дистального відділу променевої кістки зі зміщенням — одного з найбільш поширених переломів. Дослідники проаналізували дані про 200 пацієнтів, яких оперували в 2006 і 2017 роках в двох травматологічних центрах.

Пацієнти були охарактеризовані як курці, колишні курці і ніколи не курили (20, 32 і 148 осіб відповідно) на підставі самооцінки вживання сигарет.

Через три місяці і один рік післяопераційного спостереження практично всі досягли хороших результатів відновлення кістки і обсягу руху зап’ястя.

Проте проміжні результати — через 3 місяці і рік після операції — відрізнялися не на користь груп куріння, включаючи тих, хто вже кинув палити. Ці пацієнти демонстрували гірші показники, пов’язані з функцією руки, плеча і кисті, і менший відсоток загоєння перелому.

«В цілому ми виявили, що в довгостроковій перспективі ми можемо досягти дуже хороших клінічних та рентгенологічних результатів при хірургічному втручанні з приводу переломів передпліччя зі зміщенням у курців», — говорить старший автор дослідження Тамара Д. Розенталь, доктор медичних наук, керівник відділення хірургії верхніх кінцівок у BIDMC і професор ортопедичної хірургії в Гарвардській медичній школі. «Однак короткострокові результати демонструють більш високу ступінь інвалідності і найгірше загоєння переломів у людей, що палять».

За словами дослідників, знижена регенерація при переломах вказує на гірше здоров’я кісток скелета, а значить, на гірше здоров’я організму в цілому. Вчені сподіваються, що отримані результати стануть ще одним аргументом проти куріння.

Про автора Марічка Павленко 597 Публікації
Блогер, журналіст, автор статей. Закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Ваш коментар буде першим

Залишити коментар