Головна / Поради / Як куріння впливає на відновлення кістки після перелому

Як куріння впливає на відновлення кістки після перелому

Вчені знаходять все нові аспекти шкоди куріння. На цей раз команда дослідників з Медичного центру Beth Israel (BIDMC) прийшла до висновку, що куріння негативно впливає на здоров’я кісток.

Як куріння впливає на відновлення кістки після перелому 1

Фахівці вивчили вплив шкідливої звички на відновлення пацієнтів, які перенесли операцію з приводу перелому зап’ястя (дистального відділу променевої кістки зі зміщенням — одного з найбільш поширених переломів. Дослідники проаналізували дані про 200 пацієнтів, яких оперували в 2006 і 2017 роках в двох травматологічних центрах.

Пацієнти були охарактеризовані як курці, колишні курці і ніколи не курили (20, 32 і 148 осіб відповідно) на підставі самооцінки вживання сигарет.

Через три місяці і один рік післяопераційного спостереження практично всі досягли хороших результатів відновлення кістки і обсягу руху зап’ястя.Проте проміжні результати — через 3 місяці і рік після операції — відрізнялися не на користь груп куріння, включаючи тих, хто вже кинув палити. Ці пацієнти демонстрували гірші показники, пов’язані з функцією руки, плеча і кисті, і менший відсоток загоєння перелому.

«В цілому ми виявили, що в довгостроковій перспективі ми можемо досягти дуже хороших клінічних та рентгенологічних результатів при хірургічному втручанні з приводу переломів передпліччя зі зміщенням у курців», — говорить старший автор дослідження Тамара Д. Розенталь, доктор медичних наук, керівник відділення хірургії верхніх кінцівок у BIDMC і професор ортопедичної хірургії в Гарвардській медичній школі. «Однак короткострокові результати демонструють більш високу ступінь інвалідності і найгірше загоєння переломів у людей, що палять».

За словами дослідників, знижена регенерація при переломах вказує на гірше здоров’я кісток скелета, а значить, на гірше здоров’я організму в цілому. Вчені сподіваються, що отримані результати стануть ще одним аргументом проти куріння.Додано: 11/24/19 10:03
Категорія: Поради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.