Головна / Кардіологія‎ / Як і навіщо обмежувати цукор людям в похилому віці?

Як і навіщо обмежувати цукор людям в похилому віці?

Літнім людям потрібно ще більш ретельно стежити за своїм раціоном: чим старше стає людина, тим менше вона рухається, і тим повільніший обмін речовин. Розповідаємо, як цукор впливає на організм, і чи потрібно його зовсім виключати.

Чи шкідливий цукор?

Як і навіщо обмежувати цукор людям в похилому віці? 1

Ні, сам по собі цей продукт не шкідливий і не корисний — все залежить від того, як його використовувати. Однак солодке провокує викид інсуліну, який швидко перетворюється в енергію.

І якщо не спалити ці калорії, вони можуть привести до набору ваги і, як наслідок, розвитку деяких захворювань:

  • Ожиріння може стати причиною розвитку цукрового діабету, гіпертонії та інших серцево-судинних недуг.
  • Серцево-судинні захворювання: за даними американських вчених, якщо раціон складається хоча б на 20% цукру, ризик смерті від інсульту або інфаркту збільшується на 90%.
  • Карієс з’являється через те, що солодке стає відмінним середовищем для розмноження бактерій у роті. Фінські вчені довели, що навіть щоденне вживання солодких газованих напоїв підвищує ризик розвитку карієсу на 30%.
 

Тоді може краще зовсім не їсти солодке?

Якщо у вас немає протипоказань, не потрібно повністю виключати цукор. Глюкоза, яку ми отримуємо з їжею, необхідна організму для виробництва енергії, нервових імпульсів, м’язових скорочень, руху імунних клітин і роботи мозку.Дослідження показують, що нестача глюкози підвищує ризик розвитку артриту, тромбозу, хвороб печінки, селезінки і проблем з пам’яттю. Головне тут — почуття міри.

Скільки ж цукру можна з’їсти?

Як і навіщо обмежувати цукор людям в похилому віці? 2

ВООЗ рекомендує вживати не більше 25-50 г цукру в день. Це приблизно 12 чайних ложок. Однак пам’ятайте, що денна норма споживання цукру не повинна перевищувати 10% від загального числа калорій. Наприклад, якщо ви з’їдаєте 2000 ккал, значить, можна дозволити собі близько 200 ккал (50 г) в день. Це приблизно два шоколадних батончика.

І не забувайте про прихований цукор, який міститься в соусах, хлібі, напівфабрикатах і т. дДодано: 10/2/19 9:28
Категорія: Кардіологія‎

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.