Головна / Педіатрія / Скільки кави можна вживати дітям

Скільки кави можна вживати дітям

Кава для дорослих, здавалося б, вже реабілітована: останні дослідження показують, що в помірних кількостях цей напій несе тільки користь. Ну а якщо говорити про дітей і підлітків?

Чи шкодить кофеїн підліткам?

Американська академія педіатрії (AAP) рекомендує у віці від 12 до 18 років споживати не більше 100 мг кофеїну в день – це приблизно чашка еспрессо, 2-3 чашки зеленого чаю або 3 алюмінієвої баночки коли. “Ми вивчали, як впливає кофеїн на дітей протягом десятиліття.

Виявилося, що в межах того, що підлітки зазвичай випивають – від однієї банки газованої води до пари чашок кави – він, мабуть, не шкодить» – говорить Дженніфер Темпл, доцент, директор Лабораторії досліджень в області харчування і здоров’я в Університеті в Буффало.

Однак не варто забувати, що надмірне споживання кофеїну може привести до порушень сну – це підтверджує дослідження більше 4000 дітей шкільного віку. Тому вчені схиляються до висновку, що головне тут – помірність.

А тим, хто молодший?

Скільки кави можна вживати дітям 1

У FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США) немає офіційних рекомендацій на цей рахунок. А ось Канадське МОЗ радить батькам стежити, щоб діти не споживали більше 2,5 мг кофеїну на кг маси тіла.Виходячи з середньої маси тіла, це означає максимум:

  • 45 мг – від 4 до 6 років;
  • 62,5 мг – від 7 до 9 років;
  • 85 мг – від 10 до 12 років.
 

А як щодо вагітних?

Теж можна, але в розумних межах: Американська колегія акушерів-гінекологів рекомендує вживати не більше 200 мг кофеїну в день.

Виходить, каву в розумних межах можна всім?

Так. Деякі експерти навіть більше турбуються про інші продукти з кофеїном: діти рідко люблять каву через її гіркий смак. А ось колу або шоколад вони можуть з’їдати з надлишком.

Втім, все це не скасовує однієї серйозної проблеми, побічно пов’язаної з кавою: деякі популярні напої у кав’ярнях містять величезну кількість цукру – до 55 г в одній склянці. При тому що максимально допустима кількість для дітей і підлітків – 25 г в день.

Його надлишок підвищує ризик розвитку ожиріння, діабету і ряду інших захворювань – тому експерти застерігають від постійного вживання кавових напоїв з масою сиропів, збитих вершків і карамельного соусу. А що стосується «справжньої» кави – еспресо або капучіно без цукру або з 1-2 ложками – то ваша дитина, швидше за все, на таке і сама не гляне, поки не подорослішає.

Додано: 11/23/19 11:30
Категорія: Педіатрія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.